Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok és tömegetszere...

15 éves vagyok és tömegetszeretnék növelni miet érdemes? Venni (nemvagyok nagyon otthon a témában) többi lent :D

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én 15 éves vagyok, és 58kg 178cm vagyok! Azon gondolkoztam hogy változtatok az életemen, és belevágok a kondizásba(tudom ez nem 1-ről a 2-re megy) :D. Nah szóval elsőnek is tömeget szeretnék növelni, hogy legyen alapom a testépítéshez. Nagyon kérném a hozzáértők tanácsát h segítsenek nekem. Szeretnék venni tömegnövelőt, itt olvasgattam topicban h az a jumbo prof. talán jó cucc,nemtudom de segítsetek. Előre is köszönöm :))!!
2012. nov. 8. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
ne tömegnövelőt vegyél sokkal jobban kijössz ha veszel egy minőségi TEJSAVÓ FEHÉRJÉT!ehhez veszelmég gyorsan felszívódásu szénhidrátot(dextróz,szőlőcukor)ez kb 1000ft és 1hónapig tuti elég,ezt CSAK edzés után,összeöntöd a kettő tejsavót meg a gyors felszívódásut,és kész az edzés utáni shake!ez a legfontosabb hogy minél gyorsabban pótold a táplálékot,tejavót fogyaszthatsz még reggel ZABPEHELY MELLÉ REGGELIKÉNT,egyébként tömeget növelni minőségi kajával kell csirke rizs,hal,húsfélé soványhúsok,túró,tészták
2012. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dirtboy ***** válasza:

igen az nem olyan rossz de jobb ha külön veszel minőségi proteint és veszel hozzá szénhidrátot is.


olvasni való.

[link]

2012. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]

 


Edzés után protein+ 50g dextróz mehet.

2012. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindent :D háát ő ezen a bodybuilder oldalon ezt a tejsavóót meg ezeket belehet szerezni? mert ha igen akkor szerintem azt veszek de még azért nézelődök köszönöm szépen !! :D
2012. nov. 8. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy whey alapú, magas protein tartalmú, hozzáadott cukrot nem tartalmazó proteint. Ezen kívül szénhidrátot, és creatin monohydratot por verzióban.


Vegyél elő egy shakert. Igény szerinti mennyiségben tegyél bele folyadékot. Majd 1 adagolókanál proteint + 2 adagolókanál szénhidrátot + 5g creatint. Jól rázd össze, és edzés után közvetelenül idd meg. Ezzel kész a tömegnövelő alap tápkieged.

2012. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:
63%
igen be lehet de ha nem hamarkodod így el hogy rögtön azon az oldalon akkor több ezreket spórolhatsz meg.
2012. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az adagoló kanalas hozzászólás hülyeség.

1: Nem mindegy milyen kanalat kap hozzá.( pl.: 25g, 50g )

2: Nem mindegy a proteintartalom.


Neked ~30g fehérje kell edzés utánra. Nézd meg hány százalékos a protein ( 100g-ban hány g fehérje van, de figyelj, hogy min. 80 legyen! ) és számold ki, hogy a vett por hány

grammjában van 30g. Annyit tegyél hozzá. Gyors ch-ból 40-50 g

2012. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

:D megkérjük a protein gyártókat ne tegyenek adagolókanalat :D

:D k@urva okos mindenki :D

2012. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!