Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen proteint válasszak?

Milyen proteint válasszak?

Figyelt kérdés

A kérdés elég egyszerű. Milyen proteint vegyek? Lehetséges e érdemi különbség egy olcsóbb adagonként 48gramm proteinnel kecsegtető protein shake és egy viszonylag drágább és csak 25gramm proteinnel rendelkező shake közt?

Van e értelmes egyiknek-másiknak?



2012. nov. 11. 03:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Óriási különbségek vannak a piacon a proteinek között.


Eleve miből is van? Lehet növényi olcsó, mint pl. szója vagy búza, vagy borsó....

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..


Vannak állati, teljes aminoprofilú, minőségi alapaynagok, whey, casein, egg


Vannak kevert proteinek, de itt sok esetben nem látható a keverék aránya, ami pedig fontos lenne.


Vannak proteinek, amiket szeretnének alacsony áron árusítani, de ez csak úgy lehetséges, ha olcsóbb protein alapanyagot kevernek hozáá, vagy pár 100Ft-os cukrot adnak bele. Te meg protein árában megveszed az olcsó anyagot.


Aztán nem mindegy, hogy hozzáadva mit tartalmaz még. Van e benne BCAA, Glutamin, vagy egyéb anabolikus, izomfejlesztő aalapanyag.

2012. nov. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az általam legjobbnak tartott protein:


Whey C6

- hat féle whey alapanyag,

- 100g-ban (47g EAA, 28g BCAA),

- adagonként 60mg beta-ecdysterone,

- 6600mg glutamin adagonként,

- 0,89g szénhidrát/adag,

- 0,44g zsír/adag,

- 30mg emésztőenzim/adag,

- hozzáadott cukor nélküli.



Ellenben ha pár 1000Ft-tal olcsóbban de még mindig egy 80%-os, hozzáadott szénhidrát, és adalékanyag menteset szeretnél, hasonlóan a fenntihez (tehát whey koncentrátum, izolátum és D32-es hidrolizátum), akkor ez a nyerő.

Ár/érték arányban az általam legjobbnak tartott whey protein


Stillmass 6:3:1

- 3 féle, pontosan meghatározott mennyiségű(koncentrátum, izolátum DH32-es hidrolizátum)

- magas BCAA 19,1g/100g

- 80%-os protein tartalom

- 2,8g/100g szénhidrát

- 5,14g/100g zsír

- 100mg/100g emésztőenzim

- hozzáadott cukor nélküli.


Tehát a lehető legjobb választás!!

2012. nov. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt kell nézni, hogy legalább 75-80% os legyen a proteined, mert akkor nincs lebutítva rengeteg állományjavítóval, hozzáadott cukrokkal (igen, van amelyikben van egy kis maltodextrin is), rengeteg színezékkel és egy kupac édesítővel.

És hogy mennyi fehérje kell pl edzés után?:

Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.


Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, My protein termékei, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Optimum Nutrition 100% whey gold, VPX Syngex, Nutrend whey core 100, stb

2012. nov. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Oké, hogy egy kicsit bonyolitsuk a dolgot, amerikában élek, és halvány gőzöm sincsen a proteinekről, főleg nem az összetételükről, de még arról sem, hogy a %-arányát miből tudhatom meg...


Hogy egyszerüsitsük a dolgot a kettő közül melyiket vennétek, bár rátennék egy all in-t, hogy a második lesz a befutó.


Egy kis adalék, hogy 2méter magas vagyok és csak 172lb ami kb. 78kg, tehát vékony vagyok. Hiába figyelek oda az étkezésemre, hogy lehetőleg több féle proteint vigyek be és lehetőleg 170-180 grammot napont, ez simán ennivalóval kivitelezhetetlen, illetve, hogy mostanában tényleg komolyan veszem a számolgatás, úgy jártam, hogy hiába eszek több proteint, egyszerűen a napi 1 helyett 3-szor megyek wc-re, tehát ergo, fent be lent meg ki érzésem van... Tudom, hogy van erre valami emésztőenzim, érdemes ilyennel próbálkoznom, vagy inkább nem éri meg?

A célom az, hogy kb. 90-95kg környékére tornásszam fel a súlyom, amit természetesen izom formájában szeretném elérni.


tehát az első és olcsó:


[link]


Második, ami drágább, de talán jobb:


[link]


A harmadik ami még szerintem befutó lehet:


[link]


Ez szerintem ár-érték arányban elég jó, és talán a minősége is megfelelő lehet!?


Gondolkodtam Mass Gainer proteinen amiben a 40-50gramm protein mellett 1000kcal található, van értelme?


Köszönöm a segitséget előre is!

2012. nov. 12. 04:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez a legjobb választás a 3 link közül:

[link]

2012. nov. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy 66%-os nem nevezhető kimondottan proteinnek, mivel creatint is tartalmaz. Az amcsik mostanában azt a verziót nyomják a magas whey alapanyag ár miatt, hogy már piacra dobják a 450g-os, meg 10 adagos kiszerelést, hát ha a vevő apránként megveszi, és észre sem veszi milyen drágán vette. Vagy olcsó alpanyagokkal higítja. Például a creatin monohydrat a whey alapaynagnál olcsóbb, tölteléknek a szénhidrát mellett tökéletes. Csak hogy ez már nem protein, ez már gainer (alap tömegnövelő). Azon kell elgondolkodni, hogy a creatin vajon minend olyan alkalomkor kell, amikor protein shaket iszol?? Mert szerintem nem. Edzést követően igen!!!

2012. nov. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy elnyújtott felszívódású protein. (whey,casein, egg). Szintén jó megoldás.


Azért elgondolkodtató, hogy a 2012-es év márkája címet nyerte a bodybuilding.com oldlaon, és leárazva tudják csak eladni?!?! 1800g-os 73dollárért brutális ár. 40dolláért már barátságosabb. De hát 1800g-os kiszerelés?!?!?!

2012. nov. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mass Gainer proteinen amiben a 40-50gramm protein


Itt már a névből ismét az túnik ki - bár nem tudni melyik márak - hogy proteinnek álcázott tömegnövelőről van szó. 40-50g protein adagonként valószínűleg 250-350g-os adagok esetében. Vagy is meg lehet, hogy 15-20%-os protein tartalom mellett valami iszonyatos mennyiségű cukor, szénhidrátot vennél, elég drága pénzen.

2012. nov. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

koszonom a tanacsot!akkor valoszinu az optimum lesz a befuto!

tovabbi kerdesem, hogy a szinten optimum nutrition altal gyartott creatin megfelelo tars lenne? nem izesitett, semmi felesleges cuccot nem tartalmaz, csak biztositja a napi 5gramm creatint!


bodybuilding.com oldalrol tudnatok nekem emesztoenzyme-t linkelni?? sajnos ugy erzem, hogy kell nekem, mert a napi 3 szori szeklet kicsit soknak tunik nekem! vagy ettol fuggetlenul felszivodik a lenyeg?

2012. nov. 12. 15:58
 10/13 anonim ***** válasza:
minden minőségi protein tartalamaz emésztő enzimeket. Creatin monohydrát esetén válaszd az árban legolcsóbbat, mert semmi különbség nincs köztük. A reklám maszlagokat meh el kell felejteni.
2012. nov. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!