Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az jobb ha súlyzóval futok?

Az jobb ha súlyzóval futok?

Figyelt kérdés

Úgy értem 3kmert futok naponta, tegnap súlyzóval futottam. Lassabb voltam. Szerintetek hogy éri meg, hogyan? Fussak lassabban súlyzóval, vagy inkább gyorsabban súlyzó nélkül?

2-2kg-os kézi súlyzóval futok. Szerintetek kilehetne próbálni a lábsúlyt is?



2012. nov. 11. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Súlyzó helyett, inkább a lábsúlyt használd, mert tönkreteszed a derekad.
2012. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:
59%
lábsúly jobb lenne de tisztázni kéne előbb hogy mi a célod ezzel az egésszel ne hogy aztán teljesen feleslegesen basztasd az ízületeid.
2012. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem jó ötlet plusz súllyal futni, mert elcseszed a mozgási formát, így az ízületeket tönkre teheted.
2012. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a célod ezzel, mert ha lassabb tempót akarsz, de jobb tűrőképességet, erősebb izmokat akkor oké, bár inkább a lábsúlyt lenne érdemes használnod, mert a kézi súlyzókkal alapból csak a derekad teszed tönkre, plusz teljesen értelmetlenül terheled az izmaidat.
2012. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek Montezzel. Ha intenzívebbé akarod tenni a futást, akkor inkább menj valami dombos, hegyes terepre vagy intervallumozz.
2012. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az miért nem merül fel, hogy a távot növeld? Én biztosan nem futnék súllyal, mivel teljesen feleslegesen terheli a kelleténél jobban az ízületeket. Esetleg fuss dombra...
2012. nov. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mpecsa ***** válasza:

A kézi súlyzó szerintem nem jó ötlet, a 2 kg szerintem feleslegesen sok.

Én tépőzáras csuklósúlyt használok, de csak 1-1 kg-os. Nem éreztem, hogy terhelné a derekamat, vagy egyéb ízületeimet, viszont a bicepszem és a mellizmaim jóval fáradtabbak a végére.

Lábsúlyt soha nem használtam, inkább az emelkedőt javaslom az előttem szólókhoz hasonlóan.

2012. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!