Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány gramm fehérjét fogyasszak...

Hány gramm fehérjét fogyasszak diétában testsúlykilogrammonként?

Figyelt kérdés

93kg/183cm vagyok.Most kezdem a diétát.

A szénhidrátot napi 200 grammról indítom.

A főző zsiradék kókuszzsír, a telítetlen zsírforrás hidegen sajtolt tökmagolaj.A rostforrás nyers zöldség, iszom napi 5 liter tiszta vizet.Mikrotápanyagokból egy Multi Pronak megfelelő kombót fogyasztok (van benne omega 3 is, koenzim Q10 is, napi 4 gramm C-vitamin,stb.)

A fehérjét eredetileg 3 gramm/testsúlykilogrammról akartam indítani, de több helyen is olvastam, hogy ez a mennyiség diétában (sem) szívódik fel naturálban, sok ammóniát képez és árthat a vesének is.

Erről tudna írni valaki bővebben/ ki mennyi fehérjét fogyasztott diéta alatt?

Ezek alapján mennyi (állati, sovány) fehérjét fogyasszak naponta?

Főként a tapasztaltabbak válaszát várom (Montez, Dirtboy stb.), akik már tényleg diétáztak...



2012. nov. 15. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Én mindig 3g x testtömegkg felett tartom a fehérjét diétában és a növényi kajákból származó fehérjéket bele sem számolom. Ha ez alá megyek, akkor nagy az izomveszteség. Nekem ez a tapasztalatom.
2012. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az növényi fehérjét én sem számolom, szerintem maradok napi 3 gramm/testsúlykilogramm körül/fölött.
2012. nov. 15. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!