Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúllyal edzek és...

Saját testsúllyal edzek és ezért szeretném magamról leadni a felesleges zsírt, szeretnék szálkásítani. Mit kell tennem, hogy ez sikerüljön anélkül, hogy az eddig "megszerzett" izmokat ne veszítsem el, ne épüljenek le?

Figyelt kérdés
Kb. annyi zsír legyen pl. a hasamon, mint Rubint Rékának! Magyarul szinte semmi. :)

2012. nov. 19. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz azért jó genetika is kell. + szálkásító diéta és heti min. 3-4, 40-50 perces aerob edzés az eddigi mellé.

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. nov. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy elkezdenék ugrálókötelezni is 1-1 órákat!
2012. nov. 19. 18:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Szerintem minden fontos dolgot leírtál, amire szükségem van!
2012. nov. 19. 18:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha bírod, de szerintem azzal nagyobb az izomvesztés esélye, mivel igencsak anaerob tartományban lennél, bár ez függ attól, hogy milyen intenzitással végeznéd és mennyire vagy edzett.
2012. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobban vágod a témát, mint én, de azt én is megerősítem, hogy 1 óra ugrálókötelezés már bőven kardio edzés, semmint aerob, akármilyen szinten is vagy, ergo izomvesztéssel számolnod kell, ha folytatod.
2012. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha már ugrókötelezés, akkor legyen inkább 20 perces intervallum kardió, amivel eléred, hogy az aerob-nál jóval tovább lesz after burn, tehát a felpörgetett anyagcsere miatt még órákig fokozottabban használsz fel zsírból is kalóriát:

[link]

2012. nov. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam a dolgokat, amit linkeltél Montez.


Tehát, akkor, ha az ugrálókötelezést választom, akkor abból nagy intenzitású gyakorlatokat végezzek egyhuzamban kb. 20 percen keresztül és ez hosszan tartó zsírégetést fog eredményezni az edzés után főleg? Megpróbálom követni a napi fehérje és szénhidrát adagokat, amit írtál. Az is jó, ha a fehérje szükséglet nagy részét protein (fehérjepor)-ból fedezem?

2012. nov. 19. 19:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Max a felét fedezd porból, mivel a szervezetnek kell a szilárd kaja.

20 perc, de intervallum legyen, tehát felváltva kemény és lazább 1 perces vagy másfél perces szakaszok felváltva.

2012. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a sok hasznos választ és, hogy időt szántál rám! :)
2012. nov. 19. 19:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen.:)
2012. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!