Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy a vádlim...

Bakello kérdése:

Mit csináljak hogy a vádlim ne durranjon be futás alatt? Már az első km-ben úgy bedurran hogy szinte alig tudok lépegetni

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Magnézium, mert szerintem begörcsöl. Futás előtt nyújtás és utána is.
2012. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem futás előtt nem a nyújtás a hatékony bemelegítés, hanem pontosan egy 5 perces gimnasztika, majd egy szintén 5 perces laza kocogás. A futócipőddel nincs gondod? Futás után viszont kötelező a több izomra, illetve izomcsoportra irányuló nyújtás, majd a lazítás.

Egy gondolatot engedj még meg! Ha bedurran-ahogyan Te fogalmaztál- a vádlid, érdemes lenne pihentetned, hisz sérülten nem lehet futni és egyéb más sportnál is gond, ha fájdalommal futsz. Létezhet, hogy valamikor megsérültél, nem kezelted/kezeltetted és így a sérült izomra, szalagra futottál rá, s ezzel mintegy csak tetézted a bajt. Akkor jó a vádlid "állapota", ha futás, zuhanyzás után, ha "meglötyögteted" a vádlid, teljesen laza.

Járj utána, mert ha "lépegetni" is alig tudsz, akkor hamar, nagyon hamar lesavasodsz, már nem öröm a mozgás, hanem kín.

Kívánom, gyógyulj meg egészen!

Üdv.: Rea

2012. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van szerintem, ez magnézium és/vagy kalcium hiány lesz.
2012. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írjátok állandóan a magnéziumot, kálciumot. Lehet pezsegtetni, iszogatni, de szerintem a leírtak alapján ez egy sérülés. Ha hozzászóltok, nyilván Ti is futottok, sportoltok. Nem létezik, hogy nem látjátok, itt nem egyszerű nyomelem és egyéb hiány van, hanem egy nem pihentetett, kezelt sportsérülés!
2012. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Soha nem volt sérült a vádlim, de nagyon könnyen begörcsöl, ha futok. Ha előtte lenyújtok, utána is, akkor semmi baja, illetve elég magnéziumot eszek hozzá. Ha nem nyújtok, alig tudok hazamenni, annyira tud fájni. Hiába fogja pihentetni, akkor sem gyógyul meg, én ha hónapokat pihentetem, akkor sem jön helyre, és a vádlim laza, nem feszül.
2012. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem görcs, ismerem az érzést. Ha görcs lenne megmozdulni nem tudna.

Akkor történik ilyen, ha szarul futsz. Kicsit olyan "csoszogósan", leginkább kocogásnál fordul elő, olyankor hajlamosabb az ember hanyagul futni. Jobban kell emelni térdből a lábad, hogy a combod átvegyen némi terhet a vádlikról, tudatosan kell erre odafigyelni eleinte aztán majd megy már magától.

2012. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,tanulságos volt.a acm1899 válaszára vissza térve igaza van mert csoszogósan kocogok úgyhogy lehet a technikám nem jó plusz a futó cipőm sem ideális.mert egy kör után olyan szinten tele megy vérrel a vádlim mint amikor nagy sulyokkal vádli edzéseket szoktam csinálni a teremben.most rá megyek majd a magnéziumra is .
2012. nov. 28. 13:24
 8/10 anonim válasza:

Ilyen problémám nekem is szokott lenni, de csak ha simán futok. Foci közben nem nagyon szokott ilyen előfordulni.

De most már legalább akkor én is meg tudtam hogy mi vagy mik okozhatják. Köszönjük a válaszokat!:)

2012. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem mostanában kezdhettél futni, és a vádlid még nem szokott hozzá a terheléshez. Ez nem görcs, nekem volt már görcsöm, az nagyon durva, ez valóban BEDURRANÁS, ahogy a kérdező helyesen leírta. Olyasmi, mint amikor valaki elkezd evezést, meg lehúzást csinálni és folyton az alkarja durran be. :D egy idő után a gyenge szerv hozzáerősödik, és nem lesz probléma.
2012. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem is edzetlen az izom,bedurran és befeszül,védekezik a túlterhelés ellen.

kezdj el heti 2x saját súllyal vádlira edzeni.

simán talajról,két lábbal.

megkapaszkodsz és csinálsz 4x100 emelést,enyhén behajlított térdekkel kb 3 perces pihenőkkel.

a gyakorlatok között és a végén nyújtsd le.

2012. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!