Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nagyjából így étkezem,...

Ha nagyjából így étkezem, ennyit sportolok, érhetek el változást?

Figyelt kérdés

na, hát sziasztok :D főleg (még mindig) a fogyás a célom, meg hogy formás legyek. 165 cm vagyok, 63 kg, 16/L

étkezés:

próbálok minél kevesebb szénhidrátot fogyasztani, és több fehérjét. Ez nálam úgy néz ki, hogy reggelire vagy zabkását, vagy 2 szelet tk. kenyeret eszem sonkával, paprikával. Tízóraira egy alma. :) Ebéd az változó, mostanában inkább leveseket, vagy csirkemell + barna rizs/sali. Vacsi: tojásrántotta (1 egész + 1 fehérje)/ túró és natúr joghurt. --> annyira nem értek hozzá, de ez így nagyjából oké, nem?:D

Na és akkor a mozgás, merthogy főleg ez a kérdésem:

eddig nem igazán mozogtam, most elkezdtem járni heti 2x 1 órás zumbára, annyira nem fáradok ki tőle, de izzadok rendesen :D és hogy az jó, ha ezen kívül ( a maradék 5 napon, de szerintem csak 3-4 lesz) szobabiciklizek? elején olyan 15 percre gondoltam, de intervallumosan (nyáron sokat jártam biciklizni, szóval ahhoz hozzá vagyok szokva) + 20 perc ugrókötél?

Így jó lesz? Bocsi, ha érthetetlen voltam :))



2012. nov. 28. 15:20
 1/10 A kérdező kommentje:
egyébként most nézem, hogy inkább a fogyókúrához kellett volna írnom, bocsi :DD
2012. nov. 28. 15:23
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából jó, de jobb lenne, ha utánaszámolnál a dolgoknak. Ha fogyni akarsz, akkor 3g x testtömeg kg fehérje és 1-2g x testtömeg kg szénhidrát kell. A szénhidrát 2g-ról induljon és csökkentsd ha nem fogynál. Heti 0,5-1kg fogyás az ideális, ennél több ne legyen.

Az alma nem egy jó választás a frutkóz (gyümölcscukor) miatt. Valami sovány hús egy kis zöldséggel jobb lenne, ha meg tudod oldani. Ha nem, akkor is. :)

A zumba önmagában semmit sem ér. Minimális kalóriát égetsz közben, nem sokkal többet, mintha sétálnál. Szobabicikli viszont király, de kicsit több időt kéne rajta eltöltened.

Nagyjából ennyi, majd Montez még biztos kiegészít ezzel-azzal. :) Sok sikert!

2012. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem sokban tudlak kiegészíteni, talán annyi, hogy ha nincs súlyzós edzés, akkor fehérjéből is le lehet menni 2g x ttkg-ig és a ch-val pedig 1-2g x ttkg-ig.


Gyümölcsből tényleg nem kellene sok, egy alma belefér.

De ne csak 3 kajálás legyen, oszd el 5-6 kisebb étkezésre.

A zumba mellé jó ötlet, hogy beteszel bicajt vagy ugrókötelezést. Tehát jól látod a dolgokat.:)

2012. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

juj, na ennek örülök, hogy nagyjából jó úton járok :))

háát gyümölcsöt csak délelőtt, vagyis vagy reggelire, vagy 11 körül a suliban eszek, de nem sokat, kb. 1 alma, vagy 2-3 mandarin.

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! :))

2012. nov. 28. 16:54
 5/10 A kérdező kommentje:
juj még egy fontos kérdés: estére zabkása mehet? vagy azt inkább csak reggelire? és a natúr joghurt?
2012. nov. 28. 18:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Zabkása csak reggel. Estére nem viszünk be szénhidrátot! Joghurtból csak kevés, de az se este szerintem. Lefekvés előtt a legjobb a sovány túró, bár megoszlanak a vélemények arról, hogy diétában is ideális-e. De egy sovány hús + zöldség kombinációval nem lőhetsz mellé sose. :)
2012. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
okéé köszi :)
2012. nov. 28. 19:19
 8/10 A kérdező kommentje:

a biciklinél milyen sűrűn váltsam az intenzitást? úgy jó, ha 6-7 perc bemelegítés, utána 1 perc gyorsan, 1,5 perc lassan --> ezt kb 5-6-szor, egyenlőre csak ennyi megy. és a végén megint 6-7 perc levezetés?

csak az a baj, hogy ha ezt megcsináltam, utána már nem megy az ugrókötél :S

2012. nov. 30. 12:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha intervallum edzést végzel, akkor elég 20 perc. Jó, ahogy írod, hogy 1 perces keményebb tempó váltakozik 1,5 perces kevésbé intenzív szakaszokkal.

Erről itt olvashatsz: [link]

2012. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket!

őő most nem tudom, hogy jól értelmeztem-e, hogy mindegy, hogy előtte vagy utána eszünk? Utána szoktam és olyat, amiben sok fehérje van.

2012. nov. 30. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!