Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál mennyi a maximum...

Futásnál mennyi a maximum pulzus, ami még egészséges egy 35 éves ember számára?

Figyelt kérdés
Szeretnék pulzus kontrollal kocogni, de nem tudom, mi az, ami még belefér.

2012. dec. 5. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
kb 185 ha rendben az egeszseged.
2012. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha 185 körül van a pulzusod "kocogásnál", -Te írtad így és nem ironizálok, de nem mindegy, egyáltalán nem, hogy futsz vagy kocogsz-az sok. Egy lassabb tempójú futásnál, ami ugyanakkor lehet lendületes, sőt akár intervallumos is, akkor is elég a 165-170. Gyakran mondják, olvastam is sokat a zsírégető zónáról, ha ezt vesszük alapul, akkor, bár több adatból kell/lehet kiszámolni, akkor meg nagyon sok lenne a 185.

Úgy gondolom, nem is feltétélen a a lényeg, milyen a pulzus számunk, hanem mennyi idő alatt áll vissza a normál értékre sport után. Nekem 56-64 között van a pulzusom, kb 8 perc múlva lesz futás után ez az érték. Azért, ha jobban bele gondolsz, ahhoz igen-igen kell nyomnod, hogy a kb. 185-öt tartsd. Minden nap futok, -nem követendő-de nem bírnék ilyen magas pulzussal 1 óra 15-20 percet futni, pedig én nem mostanában kezdtem.

A helyedben átgondolnám, hogy mi a célja a futásomnak és ezután futnék úgy, ahogyan jól is esik. Azt mondta nekem egy futóguru, mindenki saját magának állítja be az ilyen-olyan értékeket. 'És biz' ez igaz, meg kell érezned, hogyan reagál a szervezeted a változásokra.

Jó futást!

Üdv.: Rea

2012. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Rea!

Nekem pont az a problémám, hogy ha nagyon lassan elkezdek kocogni, már akkor is egy perc múlva 170 körül van a pulzusom. És nem tudom, hogy mit tegyek, hogy ne szaladjon fel ennyire és hosszabb távon bírjam. Nekem alapból is 80 körül van a nyugalmi pulzusom, de a 170-et én soknak találom így is. Nem tudom, mit tegyek.

2012. dec. 7. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Azon gondolkozom, mi lehet az oka, hogy a nyugalmi pulzusod is 80 körül van, pedig mozogsz?!

Nincs rajtad súlyfelesleg? Bár hülyeséget írok, hisz van egy futótársam, nő!!, kb. 97 kg, sokat is fut, bár szerintem nem jól, s jót eszik, mégis 64-es a nyugalmi pulzusa.

A kezdetekben én mindig idegeskedtem, vajon sikerül-e lefutnom a kitűzött távot? Akkor még 2 km is olyan kihívást jelentett, mint ma a 12km. Ekkor vettem észre, hogy szaporábban ver a szívem, néha-néha még rá is extrázott, de ez elmúlt.

Szerintem menj el a háziorvosodhoz, nem tudom hány éves vagy, de adjon egy kardiológiai beutalót és ott egy teljes körű kivizsgálással kideríthető az ok. Meggyőződésem, nem lesz semmi probléma, de ez kortól független, legalább meg is tudsz nyugodni. Azért írom le ezt a megnyugvást, hisz látható, bánt Téged, de én is elmeditálgatnék, miért 80 a pulzusom és valóban miért is emelkedik ilyen gyorsan terhelésre. 'Mert emelkedik az mindenkinek, de fokozatosan. A sífutóknál, na pedig azok aztán nyomják, rendkívül figyelik is, hogy egyenletes legyen a pulzusemelkedés, illetve meghatározták a maximumot, van rajtuk egy "figyelő" pulzuskontroll, az leadja a jelet, ha magasabb, mint amit adott sífutónál meg/beállítottak, kizárják a versenyből, saját érdekükben.

Azért fiataloknál a magasabb pulzusszám természetes. Ezt orvosok is mondják, én tanár vagyok, de a fiamnál is volt magasabb, pedig sportolt és hál' Istennek sportol ma is.

Járj ennek a végére és meg fogod látni mennyivel jobban érzed magad, ha megnyugtatnak!

Üdv.: Rea

2012. dec. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most néztem meg, hogy 35 éves vagy. Bocsánat,de akkor viszont tényleg kellene egy kardiológiai kivizsgálás. Nem azért, mert akkor már baj van, hanem meg kell találni az okot.

Üdv.: Rea

2012. dec. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebben az életkorban az átlagnál a max 185. Az anaerob zóna 148-nál kezdődik, szóval ha nem kifejezetten izom erősítés a cél mondjuk rövid sprintekkel, akkor egyáltalán nem ajánlott a 170-es, jobb lenne olyan sebességet választani, hogy 140 körül legyen a pulzus. Ha ez nem megy máshogy, akkor inkább gyalogoljon és esetleg néha iktasson be rövid 1-2 perces kocogásokat. Érdemes lenne egy kardiológust is felkeresni, hogy véleményt mondjon.
2015. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!