Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha elkezdek fekvőtámaszozni,...

Ha elkezdek fekvőtámaszozni, akkor nől az izmom?

Figyelt kérdés
Egy idő után egyre többet tudok, és egyre nagyobb súlyokat is tudok emelni. De azt nem értem, hogy a súlyzózás miatt miért nőlne jobban az izom. Azt mondják, hogy fekvőtámasszal csak az erő növekszik, de ha én ezzel kifejlesztem az erőmet és például utána elkezdek 20 kilos egykezes súlyzózást, akkor nem fog nőlni az izmom, mert erőnlétileg túl jó vagyok, mert ugye izomnöveléshez mindig olyan súlyt kell emelni, amit épp hogy elbír az ember. Szval értitek nagyából mit akarok mondani, csak kicsit nehéz ezt megfogalmazni.
2012. dec. 15. 11:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem értem pontosan, de az a lényeg, hogy akkor nő az izom (és nem nől), ha megfelelő nagyságú súlyzóval végzed, ami nagy terhelést tud adni. Azaz amivel éppen el tudsz végezni 8-12 ismétlés a sorozatokban. És persze megfelelő étrend is van hozzá, mert bárki bármit mond kakaós csigával és hókiflivel nem fogsz izmos lenni.

Sima fekvőtámasszal nem leszel még erős sem, max az állóképességed növekszik.

2012. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nől?az mit jelent?
2012. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy értem ha egyáltalán nem fekvőtámaszozok, akkor például kezdésnek 30 kiloval menne a fekvenyomás, de ha előtte fekvőtámaszozok már 1 éve, akkor 40 kiloval is tudom kezdeni a fekvenyomás. Az erőm növekszik, de az izomzaton ez nem látszik, érted.
2012. dec. 15. 11:56
 4/18 A kérdező kommentje:
Nézz utána, ha nem tudod. Nő és nől mindkettő helyes. Vannak bizonyos helyek, térségek ahol ez a megszokott. De örömmel világosítalak fel benneteket erről:) Tudjátok a magyar nyelvet nem csak egy módon használják. Ezt egyébként tanítják is, de mindegy csak mondom.
2012. dec. 15. 12:01
 5/18 anonim ***** válasza:
Azért a fekvővel is izmosodsz egy szintig és ha utána 40-el nyomsz fekve éppen 10-et akkor fejlődni fogsz. Lényeg, hogy mindig relatíve nagy súllyal eddz, amivel éppen megy a kb 10 ismétlés.
2012. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
lehet mucsaröcsögén használják de az alap ige az hogy nő baszod:D
2012. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 poiu ***** válasza:
Két véglet: maraton és súlyemelés. A maratoni futáshoz állóképesség kell, a súlyemeléshez erő. Ez nem jelenti azt, hogy a maratoni futók gyengék, annyit jelent, hogy más izomrostokat és másképpen edzenek. A sokismétléses fekvőtámasz valahol a kettő között van. Amikor már 50-et meg tudsz csinálni, nem erősödsz tovább, csak az állóképességed nő.
2012. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azért mondom, mert régen sokat fekvőtámaszoztam és bementem kondiba 40el ment, aztán szépen lassan felmentem 70ig. Ott abba kellett hagynom egy bizonyos sérülés miatt, aztán visszamentem úgy, hogy előtte nem fekvőtámaszoztam, de persze ez 1-2 év után volt addigra szépen el is tűntek az izmok és csak 30al tudtam kezdeni.. jah és hiába alap ige az, hogy nől. Vannak nyelvváltozatok, például itt palóc nyelvjárás van, és itt sokan lány helyett jányt mondanak, de tudnék sok példát mondani.
2012. dec. 15. 12:49
 9/18 anonim ***** válasza:
A jány sem helyes, a klasszikus nyelvtani szabályok szerint, attól még, hogy nálatok használatos. Mint ahogy a dikmá, meg a csáje se.:)
2012. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen nyelvtanilag nem, de ez nem kézírás, hanem gépelés. Meg a szlengeket is figyelembe kell venni, rövidítések stb.. különben se hivatalos írás ez:D Amúgy nem akarok vitába szállni, de ha aki írta nekem: "nől?az mit jelent?". Ebbe alapból az is probléma, hogy rosszul írta a "nől" szót, mert nem rakta idéző jelbe és a mondatok mindig nagy betűvel kezdődnek. Na mindegy ebbe tényleg nem akarok belemenni xD
2012. dec. 15. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!