Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussak helyesen?

Hogyan fussak helyesen?

Figyelt kérdés
Futópadon hogyan kell futni ahhoz, hogy ne menjen az ízületeim/bármim rovására? Rendszeresen szeretném használni, úgyhogy félek, hogy sokat ártanék magamnak, ha szabálytalanul futok.

2012. dec. 21. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Felemeled a bal lábadat, elrugaszkodsz, leteszed. És ezt megcsinálod a jobb lábaddal is.
2012. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan kérdés, amire nem igazán lehet szöveges választ adni...


1) keress a környezetedben olyanokat, akik rendszerres futnak, járj vele futni, nézd, hogyan csinálja, kérdezgesd.

2) keress a neten futótechnika cikkeket. sok van, mindenféle magyarázattal.

3) futás közben mindig figyeld tested jelzéseit.


Én amúgy nem szeretek futópadon futni, valami miatt a bokám fáj tőle egy kicsit, de ez valószínűleg csak az én bajom. Szerintem, ha megoldható inkább fuss szabadban.

2012. dec. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szabadban sajnos nem megoldható, viszont megnyugodtam, hogy futópaddal nem ártok magamnak. Nem is tudom, valahonnan arra emlékszem,azt hallottam, hogy a helytelenül végzett mozgás ártalmas,ízületi fájdalmak, valami porcok elkopnak talán, ezért tettem fel a kérdést.
2012. dec. 24. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!