Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha naponta futok egy órát...

Ha naponta futok egy órát annak van valami értelme?

Figyelt kérdés

2013. jan. 4. 23:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem karatésok összeverésével és ártatlan nők megerőszakolásával vannak ilyen jó tapasztalataim. De a rendőrök (a sündörgő kis ördögök) mindig másat mondottak, volt pofácskájuk hozzá..


Persze, a futás a legegészségesebb edzés, nincs is kényelmesebb mint ezt elfogadni.

De, van! A flabélos a legjobb edzés, 10 perc 'edzés' után instant fogyás. Nyer a flabélos, a futóknak ezzel kellene viaskodniuk :/

2013. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Szóval a futás kényelmes lenne? Valóban ha semmi mást nem csinálsz csak egy óra alatt akarsz lefutni mondjuk 10 km-et a szervezeted hozzá szokik és fél év után nyílván nem lesz olyan megterhelő mint az első 5 edzés, de ha arra hajtasz, hogy elfáradj akaratlanul is nő a sebesség és a távolság, de ez a gyúrásra is igaz ott is növeled a súlyokat nem félévig ugyanannyival nyomsz... Szóval nem tudom, miért lenne attól valaki lusta, mert napi 1 órát akar futni és ezt miért kell úgy lenézni, mint valami teleshopos gagyi cuccos edzést. Mellesleg én a futást kiegészítő sportként csinálom, mint a kondi termet és műtötték a térdem keresztszalag szakadás miatt, de így sincs semmi bajom a futástól.
2013. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, hogy mi a baj a futással. Én majdcsak minden másnap futok 10 km-t. Elég nehéz lenne megmagyarázni, hogy nincs értelme. Egyrészt azért mert szeretem csinálni, másrészt karbantart. Ugyanakkor vilkágszerte milliók teszik ugyan ezt, és az alapján, amit itt egy korábbi hozzászóló hangsúlyoz, hogy nem nagyon van értelme és tönkreteszi az izületeket, ezeknek az embereknek már mind-mind elhízott rokkantaknak kéne lenniük. Bár én nem vagyok szakértő, de a személyes tapasztalatom ennek teljesen ellentmond.
2013. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Miért kényelmes? Mert nem kell gondolkodni hozzá. Egy kutya illetve egy 5 éves gyerek szintje az hogy fussunk.


Az emberi testnek más, komolyabb edzésre van szüksége, vannak elhanyagolt izmaink amelyek hanyagolása egészségügyi problémákat okoz. Meg aztán olyan csodás dolgokra vagyunk képesek, fejleszthetnénk a képességeinket. Miért is maradt fenn évezredek óta a Taichi..


A futás alig-alig tart karban. A semmittevésnél valamivel jobb, de ha majd leszakad a lábunk akkor lehet ezt is újragondoljuk. Mármint azok akik ragaszkodnak a rendszeres futáshoz, kidolgozottabb edzések helyett.


Szerintem lehet erősíteni otthon, el lehet menni Taichizni, jógázni, ehelyett valaki fut.. Érthetetlen.

2013. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A futás edzi a szívet, keringési rendszert. Míg a jógáról, thai chi-ról ez nem mondható el.

A futás azonban nem mindenkinek való. Vannak, akiknek érzékenyebbek az ízületeik, nekik hiába a futócipő, fáj a térdük. Pl. én is csak heti egyszer vagyok képes futni, így nem fáj, de ha gyakrabban tenném, már fájna.

Persze többminden is lehet a háttérben, lehet, hogy én is azért nem bírok sűrűbben futni, mert huszonévesen szétcseszerintettem a térdem a sok magassarkúval. Biztos nem én vagyok az egyetlen, aki ilyen okok miatt nem bír futni. Mert én még csak túlzottan magasat sem hordtam, aztán mégis. Más ismerős csajok, barátnők sokkal magasabbakat is hordtak.

2013. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
62%
Szerintem az az érthetetlen, hogy nem tudod elfogadni, hogy nem mindenkinek az tetszik ami neked. Én pl tökre nem szeretném magam tai chin szétveretni. Nem azért, mert félek a fájdalomtól motocross rversenyzőként hozzá szoktam. Hanem mert nem vonz a dolog. Én mint már mondtam csak kiegészítő edzés képen futok meg kondizok, de mióta aktívan futok sokkal jobban érzem magam a testembe. Ha valakinek semmi más terve nincs magával csak egészségesen szeretne élni a futás szerintem tökéletes és ha később mégis úgy gondolná, hogy elkezd valami sportot az, hogy előtte futott biztos nem válik hátrányára.
2013. jan. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A futás is edzi a keringési rendszert. Ahogy szinte minden fizikai munka, terheléstől függően.

A rövid, intenzív futás máshogy edzené, mint a kocogás.


Taichi edzésen is erősödne a kardiovaszkukáris rendszer.

A motokrosszost pedig 1-2 hónapig nem szúrná senki sem májon egy taichi egyenes karddal. Érdekes kép, én azt hittem hogy 'Agyarországon a taichival kapcsolatban nem a világ egyik legbrutálisabb, kegyetlen harcművészete kép él, hanem idős kínai nénik és bácsik reggeli tornája egy parkban.

Nem, nem jár egy ilyen edzés életveszéllyel, fájdalommal, efelől kezeskedem - és intézkedem ha valahol agresszió éri a gyakorlókat! - viszont egy jóval ízületkímélőbb, az emberi testhez igazított mozgásról van szó. Nem kell félni, hogy heti többszöri gyakorlás megviseli a térdet.

Nem értem, hogy aki tudja is, hogy heti egynél több futás már gondot okoz a testének, az miért ezt erőlteti?

Illetve miért nem fogadja el, hogy én ezt az ízület károsítást problémának ítélem meg? :)

2013. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kemény..ilyet se hallottam még,hogy tai chi-n szétverik az embert :DDD

Egyébként azzal nem értek egyet,hogy a futás ne lenne hasznos. Persze én is úgy gondolom,hogy mellette másra is szükség van,de tény,hogy sok pozitívuma van. Én speciel nem szeretek futni,de versenyek előtt kénytelen vagyok,ha tényleg fel akarok készülni rendesen, mivel ezzel tök gyorsan tudom fejleszteni (szabadidőmben,edzésen kívül) az állóképességem. Egyébként minden sport terheli a szervezetet,ha komolyan csinálja az ember, nem csak a futásnak van negatív hatása.

2013. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!