Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy legyen kiegyensúlyozott...

Hogy legyen kiegyensúlyozott az otthoni gyakorlatom küzdősport előtt/alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19/F vagyok, eddig ilyen-olyan okokból nem igazán sportoltam. Habár nem vagyok teljesen leépült, de véleményem szerint messze átlagon aluli az edzettségem. Küzdősportok érdekelnek, és szeretnék felkészülni rá, hogy ne úgy menjek oda, hogy semmi alapom nincsen. Pár hónapom van, mielőtt indulna a csoport, úgyhogy addig rendbe kéne tennem magam. Szégyellem, hogy sajnos erről az egész testépítésről, edzésekről nagyon keveset tudok.


Mit ajánlanátok, milyen edzéstervet, mit erősítsek és hogy csináljam? Milyen gyakran? Elszánt vagyok, nem vagyok az a fajta, aki csak úgy feladja a dolgokat. Tehát legyen az könnyű vagy nehéz, én vállalom.



2013. jan. 6. 23:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy az edzésekhez használt szerekről se tudok semmit. Ha van olyan, ami ilyenre jó, akkor légyszíves írjátok le. Köszönöm.
2013. jan. 6. 23:16
 2/3 anonim ***** válasza:

a küzdősportokban gyakorlatilag minden az állóképességre épül.

szóval ha úgy mész majd oda,hogy van egy alap állóképességed,netán átlag feletti,akkor az hatalmas fegyvertény,ha nem a leghatalmasabb ami csak van.


ezért kezdj el heti 2x kettlebell edzésre járni,az a legjobb állóképesség fejlesztésre és azokat az izmokat dolgoztatja elsősorban,amiket használsz is majd ks-en.

heti 2x kocogj,kezdésnek fél órát.

ennyi elég.

2-3 hónap után mellé teheted a fegyencedzést is.

2013. jan. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 aikiboxer ***** válasza:

Ha nincs a közelben kettlebell edzés, vagy csak otthon szeretnél edzeni, vedd meg a Fegyencedzés c. könyvet, ebben minden benne van:

[link]


Egészen az alapoktól építi fel a gyakorlatokat, ezzel el tudsz kezdeni erősíteni. Heti 2x6 km futás mehet mellé.


Valamit az étkezéseddel is csinálj, és nem ártana valamilyen vitamint is szedned.

2013. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!