Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hasznos az otthoni egy helyben...

Hasznos az otthoni egy helyben futás?

Figyelt kérdés

A hideg levegőtől mindig megbetegszem, hiába a sál, hiába takarom el a szám és az orrom.

Itthon szeretnék futni, kérdés az lenne, hogy ha egy helyben futok itthon, és úgy teszek mintha szabadba futnék, de persze nem haladok, mivel nincs akkora tér, (körbe-körbe futás kizárva mert elszédülök hamar) akkor az menynire hatásos, van e értelme? Pl napi egy óra helyben futás utána fél-1óra torna. (Fogyni szeretnék!) Olvastam néhol, hogy semmit se ér.. De hát mégis mozgok, nem lihegve, de megmozgatom maga, ha túl könnyűnek találom, akkor térdfelhúzásokkal futni vagy popsi érintése sarokkal változatosan. Legalább nem unom meg. Tehát vélemények az 'egy helyben való futásról'?



#futás #otthon #helyben futás #egy helyben futás
2013. jan. 12. 19:46
 1/5 aikiboxer ***** válasza:
71%
Miért nem ugrálókötelezel? Hidegben én is ezt csinálom a mélygarázsban.
2013. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 poiu ***** válasza:
100%
Szerintem is ugrókötél, lehet változatosan csinálni, ezer trükk van, élvezheted,, ahogy haladsz. Vagy bármi videóval aerobik, ízlés szerint. A helybenfutás valahogy nem tűnik természetes mozgásnak, az ugrálás inkább.
2013. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát megpróbálom, hogy elférek e a kötéllel.. (Budapesti belvárosi lakás)
2013. jan. 12. 20:10
 4/5 aikiboxer ***** válasza:
100%

Biztos, hogy elférsz!!!


Először is megfelelő ugrálókötelet vegyél, ha még nincs: huzalosat, amelynek van súlya és ezért húzása. Nekem ilyen van:


[link]


Ez egy kicsit túl könnyű, van ennél jobb is, de ez már elmegy. Olyan hosszúra húzd meg, hogy ha pörgeted, a fejed felett csak 20-25 cm maradjon. Kicsiket szökelj csak, épphogy elférjen a lábad alatt az ugrálókötél, emiatt is jó, ha lapos talpú cipőben csinálod (pl. teremsportokhoz amiket árulnak tornacipőt). Ilyen könnyedén ugrabugrálj és variálj:


http://www.youtube.com/watch?v=eIaAJ8K3o_o


Én úgy szoktam, hogy 4 percenként 1 perc lengyelboksz, de lehet folyamatosan is nyomni 30-50 percig. :)) Csak az a fontos, hogy ha tévesztesz, ne hagyd abba az ugrálást, hanem folyamatosan ugrálj, és a kötéllel utólag vedd fel a ritmust ugrálás közben. :)

2013. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

ha burpee-vel kombinálod a kötelet az garantáltan megmozgat,jobban,mint a futás.

1perc kötél/10 burpee ameddig megy.

2013. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!