Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen hosszú egy sakk mérkőzés?

Milyen hosszú egy sakk mérkőzés?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor világbajnokság van például. Van valamilyen meghatározott időkeret? Vagy amikor valaki mattot kap, ott a vége és kész?
2013. jan. 14. 13:43
 1/5 poet1 válasza:
35%
Úgy tudom a mesterfokozatú bajnokságok 90 percesek,utána a bábuk jelenlegi állása vagy a kiütött bábuk értéke számít. A mattnál vége, mert nincs hova folytatni. Sah matt,azaz a király halott
2013. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úúúú, köszönöm szépen!!!!
2013. jan. 14. 14:31
 3/5 anonim válasza:
én profi sakkozó vagyok,van blitz,rapid és hosszú mérkőzés,hosszú mérkőzés lehet 1,5-1,5 óra és lépésenkét fél perc hozzáadás(digitális óra),lehet 3-3órás is stb..rapid az 20-20perces kb blitz pedig 5-5.akinek elfogy az ideje az kikapott hacsak az ellenfélnek nincs mattadó figurája(minden figura matt adó,de ha már csak huszár király van a király ellen akkor ott lehetetlen a matt,tehát döntetlen)általában feladás történik ha valaki nagyon rosszul áll,mattig ritkán mennek.
2013. jan. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
egy versenyen mindig van időkeret különben ha rosszul állok soha az életben nem lépek :)
2013. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt a mindenit, nagyon köszönöm mindkettőtöknek a részletes válaszokat!!!!
2013. jan. 19. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!