Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Verekedéshez mi az ideális...

Xyzkds kérdése:

Verekedéshez mi az ideális testalkat? Hosszú lesz

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, kempozni kezdtem lassan 4 éve, heti 3szor, előtte, amióta eszemet tudom triatlonoztam országos szinten, heti 7-8 edzéssel.

68 kg és 174 cm vagyok, a kérdés az, hogy verekedéshez, főleg utcaihoz, mi lenne az ideális testsúly? ugye az se jó, ha túl merev, mert az lassú, és az is rossz, ha csont és bőr.

vékonyabb fajta vagyok szerintem, vagyis, pár hónap súlyzózás alatt 64ről kb 67re jutottam, igaz, étrendet nem szoktam nézni. most megint elkezdek komolyan edzeni, a heti 3 kempo mellett heti 2 futás, és 3 súlyzós edzésre gondoltam.

futásnál egy szigetkör (5km) és utána fekvőtámaszok és húzódzkodások vannak, meg faütögetés, de az ebből a szempontból lényegtelen. tudom, sprinteket kéne futni, mert az ad jó kondit 2-3 percre (kb annyi egy meccs), de rossz a térdem, és kétesélyes, h meggyógyul-e ez is töklényegtelen, ezért csak ilyen kis hullámhosszú, és nagy frekvenciájú futást szoktam csinálni (szal sok kis lépés) utána 3 kört: 15 fekvő, 3 húzódzkodás. kevés, tudom, de most kezdem újra, és kezdetnek ennyi is kikészít sajnos. fekvőnél is nagyon figyelek, h lassan engedem le, egyenes háttal, orr a földet épphogy érinti, aztán vissza (tudom, ha lassú, akkor statikus izomzat, de muszáj, mert ez a 3X15 édeskevés, és vizsgára majd 6X45 kell.) húzódzkodásnál pedig mindig teljesen leengedem magamat, és ellazítom a karom, és ebből a teljesen kinyújtóztatott pózból húzom fel magamat, hogy a felkar párhuzamos legyen a törzzsel, hüvelykujj pedig a vállat érintse (két tenyér egymás felé fordul, icipicivel nagyobb a vállszélességnél a fogás)

súlyzózásnál csak itthoni edés tudok csinálni, mellizomra földön feküdve törzsre merőleges, nyújtott karokkal, tárogatok, hogy a kar végig nyújtott, és végállapotban merőleges a föld síkjára, egymással párhuzamos, szerintem lehet érteni, hogy hogyan. a másik, hogy leengedett kézzel állok, és onnan emelem fel a súlyzót nyújtott karral, fej fölé, végig a törzs síkjában maradva. harmadiknál szintén leengedett kézzel indítok, de nem oldalra, hanem előre emelem.

ja, a heti három "súlyzós" edzésből az egyik a fekvős, felüléses lesz, és akkor szándékszom bicepszezni, mert a mellizmos tárogatásnál már nagyon kifárad, és használhatatlan.

van két kb 6kg os súlyzóm, párban azokat használom, bicepszre meg kreálok belőle egy kb 11kg osat (2 kb 1kgos rúd, 4 2,5kg os tárcsa)

a cél pedig az lenne, hogy összetörhetetlen kondim legyek, és elég erős a testsúlyomhoz képest. 75 kg fölé nem akarok menni, valószínűleg esélytelen is lenne, de már hogyha 70 kg os vagyok, csúcsállapotban, és azzal magabiztosan tudok mondjuk csak kézzel kötélre mászni, vagy megy 6X50 fekvő, és futásnál pedig határ a csillagos ég, akkor az jó.

szerintetek ez kivitelezhető? vagy valamit másképp kéne csinálni? persze verekedéshez kell technikka meg keménység, azt nyilván nem írtam le, heti 3 edzésen az van, nem sok, de talán elég. testkeményítésnek meg a fa rugdosás és ütögetés, meg hogy öklön és kavicson csinálom a fekvőt szerintem megfelel. hasfal és comkeményítés szintén edzésre marad. remélem mindenre gondoltam, és pár hónap alatt vasember leszek :D



2013. jan. 4. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

75 körül jó leszel.


Én 80-85 kilósan érzem magam a legjobbnak, de én 10 centivel magasabb is vagyok tőled.

2013. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

eléggé összevissza gondolatok,összevissza kivitelben.

esélytelen lenne a 75 kiló?

egy olyan ember,aki tisztában van a táplálkozás alapjaival és a edzés metodikával,az annyira állítja be a testsúlyát amennyire akarja.

mindegy hogy 80 vagy 110 kiló.

meg pár hónap alatt vasember?


amiket el kezdhetsz ha valóban valami hasonló szeretnél lenni az a kettlebell edzés és a fegyencedzés.

az ilyen fa ütögetést meg hasonló marhaságoknak meg a világon semmi értelme az ízület tönkretevésén kívül.


egy jó bunyós testére jellemző külsőségek-

vastag nyak.

ez vezeti el a fejre mért ütéseket,nehezebben leüthethő.

vastag erős alkarok,a bivaly fogás miatt.

erős farizom és combok.

az ütőerő a farizomból jön.

erős hát és csuklya a gerinc körüli izmok fejlettsége miatt.


ha meg sz@r a térded,akkor még inkább a kettlebell lenne az ideális.

egy az hogy 3x jobb állóképességre mint a futás.

kettő nem rázkódó mozgás.

2013. jan. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem rázkódástól fáj, hanem erőteljes hajlítástól

kettlebellre nem szívesen költenék, a futásra esküszöm

és a faütögetés alatt nem az önszétverést kell érteni

nem hülye vagyok azért. attól, h 10%os erővel, sípcsonttal megrúgok párszor egy kérges fatörzset, aztán alkarral, 40-50%-al szintén, attól nem tudom melyik ízületem mehet tönkre, ha egyiket sem használom

de, ha ez tényleg rossz, akkor hogy testkeményítsek?

2013. jan. 5. 08:47
 4/6 anonim ***** válasza:

1.túl van nyújtva.

valszeg akkor azért fáj,mert nem ismered a feszített izomzattal végzett nyújtás alaptételét.

2.3 hónapot kell járni,hogy megtanuld használni,aztán csinálhatod otthon.

egy komoly küzdősportoló edzésprogramjából nem hiányozhat.

3.kézfej,csukló ízületi gyulladás.

pont ezért használnak az ökölvívók bandázst és zsákolókesztyűt.

hogy védjék,nem azért,hogy tönkretegyék.

3.csonthártya gyulladás alkarban,könyökben,sípcsontban.

4.egymáson zsákolás gyakorlat.

2013. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
fölösleges edzeni... aki bántani akar, azt egyszerűen rúgjad tökön nyomd ki a szemét üssed nyakon és soha többé nem fog bántani :)
2013. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azért ezt nyilván nem akartad ideírni
2013. jan. 6. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!