Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felejtős gyakorlatok a testépí...

Felejtős gyakorlatok a testépítésben? Azaz melyik gyakorlatokat hagyjuk ki amik hosszú távon nem tesznek jót az ízületeknek?

Figyelt kérdés

Szeretném ha megosztanánk egymással,hogy melyik gyakorlatok "relatív" a legrosszabbak az ízületeknek és ezeket a gyakorlatokat mivel tudjuk helyettesíteni az adott célizom edzésére?


Amit én tudok és felejtős az a váll gyakorlatnál a nyakmogul nyomás és helyette mehet a vállról nyomás.


A másik amit sokan nem ajánlanak hátnál a nyak mögé húzás szélesen és helyette mehet a mellhez húzás szélesen.


Ez a kettő gyakorlat mind a nyak mögött történik és elméletileg semmilyen gyakorlat sem jó ami nyak mögül történik.


Cáfoljátok meg ha nincs igazam.


Milyen más gyakorlatokat tudtok?



2013. jan. 6. 05:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem cáfollak meg, mert ez így van. Kinyírja a rotátorköpenyt a vállban. Ezen kívül még az állig húzás is necces, az a csuklónak/könyéknek rossz leginkább amennyire tudom.
2013. jan. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, nem végzünk nyak mögé semmit!
2013. jan. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Milyen másfajta gyakorlatot ismertek ezen a 3 gyakorlaton kívűl ami izületgyilkos és felejtős?
2013. jan. 6. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Én csak ezeket kerülöm, a többi nem vészes, ha kellően bemelegítve és szabályosan, nem túl nagy súllyal végezzük.

A nagy súlyt úgy értem, hogy nem túlvállalva magunkat. Pl elég sok teremben látni, hogy derékból belendítve bicepszeznek.:)

2013. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igen van pár gyakorlat ami izűlet gyilkos jelzővel fémjelezhető.

nyakból nyomás, lehúzás nyak mögé, felhúzás, guggolás, döntött evezés kétkezes rúddal, merevlábas felhúzás.

DE ezek potenciálisan olyan gyakrolatok amiket ha nem végzel sokkal lassabban fogsz fejlődni ha még egészséges az izületed akkor próbáld meg mindegyiket kis súllyal és nézd meg hol milyen izomlázat csinál,

szerintem kár ezeket kihagyni !!!!de ha épségét akarod megőrizni az izületeknek v már fáj vmi akkor pont ezeket a gyakorlatokat kell hanyagolni

2013. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az első kettőt valóban el kell felejteni, mert nyak mögött bármit csinálsz, az sz@r, természetellenes mozgás. Pont. Viszont a többi (guggolás, felhúzás, stb) egyáltalán nem veszélyes, HA normálisan bemelegítesz és nem egóra gyúrsz, tehát normális súllyal végzed, fokozatosan. Nekem pl alapból kattog a térdem focisérülés miatt, de ha normálisan guggolok, akkor egy kattanás sem hallatszik és fájni sem fáj természetesen.
2013. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

súllyal végzett jó reggelt gyakorlat.

olyan feszítést ad a porckorongoknak,hogy ha nem kiemelten edzett a gerinc körüli izomzat,akkor baleset lehet belőle simán,de még edzetten is.

marhaság az egész gyakorlat súllyal.

ezt vagy súly nélkül érdemes csinálni,vagy úgy,hogy elől fogod a súlyt,vagyis felhúzol.

2013. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Pl elég sok teremben látni, hogy derékból belendítve bicepszeznek.:)"


Ez így igaz,és itt is sokan sérülnek le főleg állva bicepsz egyenes rúddal való gyakorlatkor,mert pár embernek nem bírja az alkarja az egyenes rudat és inkább a francia rudat használják,mert ott nem fordul ki annyira az alkarjuk.

2013. jan. 7. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!