Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie étkezés után sportolás előtt?

Figyelt kérdés
Tegnap reggeli után kezdtem el tornázni, igaz nem zabáltam túl magamat, de akkor is felfordult a gyomrom és 1 órán keresztül rosszul voltam. Mennyi időt várjak kajálás után, hogy elkezdhessek tornázni?
2013. jan. 20. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisebb vagy közepes mennyiségű kaja után is teljen el 1-1,5 óra. De egyébként meg aerob jellegű torna előtt nem kell enni, max egy kis aminosav: BCAA és/vagy glutamin az mehetne. Ha pedig van protein tápkieg, akkor abból egy adag és mehet rá 30 percre a torna.
2013. jan. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-1,5 órának.
2013. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Edzés előtt célszerű fél órával a BCAA-kat gyors felszívódású whey proteinnel (még jobb megoldás hidrolizátummal) együtt használni, hogy a vérben a pozitív amino mérleget elérd, (biztosítsad szervezetednek). Az ideális megoldás edzés előtt/közben/után EAA/BCAA-kat használni. Az 1 adagra mért BCAA mennyiség egyén függő, ez edzés intenzitástól, az izomzattól függ, minimum 6g/adag.
2013. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!