Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nő, diéta, edzés, nagyon...

Nő, diéta, edzés, nagyon vastag kar. Mi legyen vele? Kis súly, nagy súly, sok ismétlés, kevés ismétlés, gyakorlat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ideje diétázom, mellette pedig aerob mozgást végzek, az eredmény egyre jobban látszik. Viszont van egy nagy (szó szerint) gyenge pontom, ez pedig a karom. Nagyon vastag, a válltól a csuklómig, a tricepszemnél pedig nem is túl feszes... Ezzel szeretnék valamit kezdeni, mert hiába fogyok, veszteg zsírt, és vékonyodott némileg a karom is, nem szép, és nem is látszik úgy, mint ami szebb akar lenni.

Egyik ismerősöm szerint, aki testnevelő tanárnő, vegyek kis súlyokat (1-1,5 kg maximum), ezzel pedig végezzek a karom minden egyes izmára 1-1 gyakorlatot, magas ismétlésszámmal. Ellenben interneten azt olvastam, hogy mehet a nagyobb (nekem nagy) súly, 12-es ismétlésszámmal és minden izomcsoportra 3-3 gyakorlat.

Mi az igazság? :) Valaki segítene? Nagyon össze vagyok zavarodva. Nem félek alapvetően az izomtól, sőt, csak nem akarom, hogy még vastagabb legyen a karom, hiszen ott van még mindig a zsír :S


22N


2013. jan. 21. 08:40
 1/1 anonim ***** válasza:

A testnevelő tanár ezek szerint nagyon nem ért hozzá. Az az igazság, amit a neten is olvastál. Nem kis súllyal kell szálkásítani, azzal nem fogsz semmit elérni. Eleve nincs helyi zsírégetés, tehát azzal semmit nem fogsz karból fogyni, ha barbi súlyokkal edzel. A nagyobb súlyokkal történő edzés több energiát használ fel és nagyobb izommegtartó hatással is járna. Az izmok fentartása pedig kaalóriafelhasználással jár, tehát én erre szavazok. De itt van még két cikk, ha valaki kételkedne:

[link]

[link]


Nőként nem kell félni, hogy nagyon izmos leszel, mert eleve 1/25 annyi tesztoszteront termelsz, mint egy férfi és diéta esetén (kalóriadeficitben) nem tudsz izmot növelni, örülünk, ha megtartani tudjuk.


[link]

2013. jan. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!