Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a futásnak?

Hogyan kezdjek neki a futásnak?

Figyelt kérdés
Furcsa lehet a kérdés... 30 éves férfi vagyok, nem futottam kb 12 éve, és idén le akarom futni a Margit-szigetkört. Dohányzom, kondizáson kivül szinte semmi sport. Állóképességem futásban kb mint egy 8 éves lányé. Először keveset fussak és folyamatosan növeljem? vagy ne is futással kezdjek? Valaki kezdett már bele hasonlóba? Értelmes tanácsokat szívesen fogadok! Köszi!

2013. jan. 22. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tökölnék a helyedben: hetente kétszer le a margitszigetre, és lenyomni egy kört minden alkalommal. Lassan indulsz kocogva, futsz, amennyit bírsz, majd sétálsz (lehetőleg tempósan), majd ha már minden okés (izmok szívfrekvencia), akkor megint futsz, majd séta. Egy kör. így kb 5o perc lehet. (5 km gyalog is megvan 1 óra alatt, ha nem futsz egyátalán)


Meglátod, szép lasan egyre kevesebb sétával tudod lenyomni a kört, majd egyátalán nem kell sétálni.


Én így csinálnám...

2013. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy hétig mindennap sétálnék kb 1 órát először lassabban aztán egyre gyorsabban. Aztán indulhat a futás először kevesebb 500m-1km vagy ha nagyon könnyű akkor természetesen több. Ezt a második héten minden másnap persze az óra séta közben. Aztán menni fog simán a 2km azt szintén így 3-4 hét környékén. Ha ezek mennek akkor már az 5 km is megy lassú tempóban ha lassan megy akkor meg ott a vége felé mindig meg lehet húzni és a sebesség is nőni fog.
2013. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
40%

Elmondom velem mi történt:

16 éves fiú vagyok,elkezdtem Karatézni,majd akkor már gondoltam miért is ne fussunk??De az a problémám volt hogy kb 200m után meg kellett hogy áljak,és ez nagy hátrány volt,nos ezt megoldottam,2 hét alatt feledzettem magam 7km-re.A lényeg a minden napos futás,meg a legfontosabb,hogy nincs olyan hogy megállunk pihenni,hanem addig kell futni,ameddig bírod,máskülömben semmit sem ér.A levegővétel is nagyon fontos dolog.Most már ott tartok hogy 15 km-t lefutok gond nélkül megállás nélkül!

2013. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 35 körül voltam, amikor elkezdtem. Kb. ugyan abban az állapotban, amiben Te vagy. Napi másfél doboz cigivel, évek óta kimaradt sportolással.

Lementem a szigetre és eldöntöttem, hogy nem érdekel a többi futó. Kitaláltam, hogy 40 perc a sport. Futni kezdtem, aztán amikor már nagyon nem bírtam, akkor sétáltam, majd újra futni kezdtem. Minden másnap megcsináltam ezt, kezdetben inkább séta volt mint futás, aztán egyre több és több futás. Amire rájöttem az az, hogy meg kell tanulni futni és a cipő nagyon fontos kérdés. Ezért javaslom, hogy menj el a Szentendrei úton lévő Sauconyba és vegyél egy cipőt magadnak. Ne légy szégyellős, mondd el, hogy most kezded és nézesd meg a lábad velük, hallgass a tanácsaikra, mert nagyon nem mindegy az izületeid miatt. Ha nem vagy nagyon túlsúlyos és nem nagyon pronáló a lábad, akkor akár megúszod 18 ezer körül. Itt meg tudod nézni: saucony.hu

Nézz meg a youtube-on pár videót a helyes futásról!

Ja, még azt akartam mondani, hogy figyeld magad, találd meg szép apránként a saját tempodat és a saját légzési stílusodat. Saját magam tapasztalatából tudom, hogy minden az elhatározáson és a kitartáson múlik. Már 45 vagyok és mindem második nap 10 km-t futok, többször meg volt a félmaraton is. És persze úgy, hogy nem kínlódok, hanem kifejezetten élvezem a futást. Bocsánat a felszínes válaszért, de részletekkel szolgálhatok még, ha akarod. Kérdezz nyugodtan! Hajrá!

"A hang a fejedben, ami azt mondja: már nem bírod!, -hazudik!"

2013. jan. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az edzésterv tényleg hasznos, és működik.

[link]

2013. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, megpróbálom megfogadni és teljesíteni a kitűzött célt!
2013. jan. 31. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!