Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a futásnak...

Hogyan kezdjek neki a futásnak? 14/F

Figyelt kérdés

Még soha nem futottam rendszeresen, az állóképességem sem valami nagy. Hogyan kezdjek neki a futásnak, heti hányszor mennyi időt?

Nem fogyni akarok, hanem növelni az állóképességem.

Illetve milyen futócipőt vegyek? 8-9 ezernél többet nem tudok rászánni, ez alatt az ár alatt is vannak jó cipők?


Egyéni tapasztalatokat is szívesen várok, a tanácsaitokkal együtt! Köszi.


2010. szept. 7. 22:21
 1/6 anonim válasza:

[link]

ezt érdemes kipróbálni,nekem bevált:)

2010. szept. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kedvtelésből futsz, tehát nem azért, mert fogyni akarsz és muszáj, csak annyit fuss mindig, amennyi jól esik. Ha 200 méter után már úgy érzed, nem bírod, állj meg, sétálj egy-egy percet, aztán folytasd. Nem kell gyorsan futni, elég a kocogás. Bár, ha állóképességet akarsz növelni,iktass be sprinteket. Eleinte fuss minden másnap, utána már úgyis igényelni fogod a mindennapi mozgást. A lényeg, hogy ne hajtsd magad, mert legközelebb nem lesz kedved menni. Senki sem kezdi egyből hatalmas távval:) sok sikert! Ja igen, én mindig viszek zenét (és szúnyogirtót:))
2010. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Elfelejtettem, amit talán te is tudsz: a bemelegítést. Én eleinte ellébecoltam, merthogy minek, majd bemelegszem a lassú kocogással, de igenis, kell. a bokának, a térdnek, legalábbis az enyémnek főleg. És én csakis földúton vagy salakon futok.
2010. szept. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
52%
Tedd a jobb lábad a bal elé és szaporázd (tempó-tempó) szerintem valahogy igy kezdd el.
2010. szept. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, csak az állóképességem akarom növelni, mert fogyni már így se nagyon tudnék, annyira vékony vagyok. :D

Az edzésterv jónak tűnik, köszi szépen, szerintem ez alapján csinálom végig.

De beiktatok 1-2 sprintet is, ha így jobban nő az állóképességem.


Esetleg valamelyikőtök a cipővel kapcsolatban tudna még hozzáfűzni valamit? Mivel az is fontos, de 8-9 ezernél többet nem nagyon tudok rászánni... :S

2010. szept. 8. 07:01
 6/6 anonim válasza:
Nekem anno egy 3ezres decathlonos cipőre volt pénzem, nagyságrendekkel jobb, mint egy sima sportcipő, elvileg 20 percnyi futáshoz javasolják. Nézd meg az oldalukat, biztos találsz több pénzért jobbat!
2010. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!