Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a futásnak?

Hogyan kezdjek neki a futásnak?

Figyelt kérdés

Sohasem jártam még futni, de most el akarom kezdeni. Gyakran tornázok, viszonylag fitt vagyok, de azért biztosan nem tudnék csak úgy ni most sokat futni.

Mit kellene csinálnom, mielőtt elkezdem?

Mármint arra gondolok, hogy formába hozzam magam, és ne kelljen pár perc után megállni.


2010. júl. 13. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell rákészülés. Felveszel egy rövidnadrágot, egy laza pólót, egy kényelmes cipőt, és nekiindulsz. Persze nem olyan tempóban, mintha 100 m-t futnál, hanem szépen lassú kocogó tempóban, és így nem kell gyakran megállni, és ha valóban edzett vagy, ezt kell, hogy bírd. Aztán ha megy gyorsíthatsz kicsit.
2010. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami a legfontosabb vegyél egy minőségi futócipőt, ne sajnáld a pénzt erre, inkább adj ki 25000 Ft-ot rá mintsem 5 év múlva térdproblémáid legyenek!:)

A futáshoz meg ezt az oldalt ajánlom: [link]

2010. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A második válaszára annyit reagálnék, hogy szerintem futócipőt akkor érdemes venni, ha tényleg gyakrabban szeretnél futni, szóval nem havonta- kéthavonta egyszer. Én legalábbis nemrégiben vettem meg életem első futócipőjét, mivel mostanában heti 2-3 alkalommal megyek.
2010. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!