Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A szüleim azt mondják kéne...

A szüleim azt mondják kéne valami sportra járnom. Nem ellenkezek, de nem tudom mire járjak?

Figyelt kérdés

Nem akarok labdàs sportot, vizi sportot. De nem szeretek valamit elkezdeni, mert ott "ùj" vagyok ès bèna. Valami javaslat??


13/L



2013. jan. 24. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem jó a hozzáállásod. Egy 13 évesnek nyilván nem ezt kellene mondanom, ráadásul tudom, hogy ez a "pont leszarom, kit érdekel" korszak, (én is voltam tini, nem is olyan régen) de néha olyan dolgokat is kell tenni, amihez nincs kedvünk. Ezt a hozzáállást érdemes időben elkezdeni, mert felnőtt korodban meg fog térülni a dolog, hidd el. Ezt nem csak a sportra mondom.

Arra vonatkozóan meg azt tudom tanácsolni, hogy mindenki volt kezdő, senki sem fog "kinézni" sehonnan. Kezdj el valamit, aki érdekel legalább egy kicsit, tűzz ki célokat magad elé amit el akarsz érni (hosszútávon és rövidtávon egyaránt)

2013. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem jó hozzáállás. Senki nem fog kinevetni, mert a többiek is elkezdték valahol! Ha meg igen, ne foglalkozz velük, az a lényeg, hogy ott van, és csinálod. Az sem baj, ha több dolgot is kipróbálsz és csak a negyedik vagy ötödik tetszik meg. Így egyből nem tudhatod, mi az, amit érdekel és tetszeni is fog. Válassz valami küzdősportot, harcművészetet, vagy aerobikot, táncot, csatlakozz a futócsoporthoz, tornásokhoz.
2013. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Küzdősport, harcművészet. Ezeket mindenki szereti..


De egy jó harcművészeti egyesület önvédelmi edzései és egészségfejlesztő, erősítő tornái abszolút értelmesebbek lehetnének az egyébként elterjedt 'sportoknál'.

2013. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vízi sport nem? pedig sztem mindenképp úsznod kéne :D
2013. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én lovaglok és hajtok.. igaz ebbe beleszülettem.. de imádom..mondjuk az egyik ha nem a legdrágább sport.. :S

Még nem volt elég komoly ínszalag problémám tornáztam is (szer..) az is nagyon hiányzik.. de sajnos nem birom..

Ezen kívül nép táncolok cha-chazok és rumbázok is. :) [utóbbi 2-t csak az iskolai farsang miatt..]

14/l

2013. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
en a judot kezdtem el. az ilyen önvédelmi sport. nagyon imádom. sokat lehet tőle fogyni meg magasodni meg erősődni.
2013. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A judónak semmi köze az önvédelemhez. De, egy harcművészetből alakult ki játékossá, versenyezhetővé téve, így névleg van köze.


Önvédelmi sport nem létezik, fogyasztó sport nem létezik. A meglepetést a végére hagytam: növesztő hatású sport nem létezik.. a sport csak izommunka. Az önvédelem meg komoly készség, sportok ehhez semmit nem adnak, vagy csak árnyalatokat.

2013. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

a judo igenis önvèdelmi sport.

az igaz hogy versenyezhetövè lett tève de ha mondjuk rádtámadnam az utcát te meg eldobod egy válldobással akkor az csak fekszik bambán mert nem tud esni ès szèttöri magát. ès még nem is beszèltem a karfeszítèsröl ès a folytásról ..

amúgy nem az mondtam hogy elmèsz egy edzèsre ès egyböl lelehet fogyni hanem èn napiszinten mentem a nyáron ès csak akkor sikerült. meg igaz hogy nincs növesztösport de aki sportol az szokott nöni is( attól függ hogy mikor kezdi)

az igaz hogy kell izommunka is azèrt szoktak erösíteni súlyzóvan futással fekvötámaszokkal ..

csak ennyit akartam . remèlem sikerült választanod valamilyen sportot. :)

2014. jan. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!