Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagy baj az, hogy gyerek...

Nagy baj az, hogy gyerek korom óta utálom a sportokat edzéseket, kihathat az egész életemre?

Figyelt kérdés
Nem azt jelenti, hogy nem sportoltam egész életemben, hanem az egész edzés dolog nem okoz nekem örömöt, motivációt nem várom a következő napot, hogy folytassam. Eddig csak karatéztam és kondi terembe jártam, de mindig utáltam csinálni az edzési terveket, és inkább mások miatt csináltam, mint magamnak. 23/F
2013. jan. 25. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem baj, nem mindenki sportos beállítottságú. Nem kell mindenkinek szeretnie a sportokat.
2013. jan. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Elég nagy baj, a sport és a mozgás nem csak az egészség miatt fontos, hanem ezért is, mert egy jó focizás a haverokkal vagy egy pörgős edzés nagyban felviszi az életkedvet, és jobban fel tudsz töltődni energiával. Próbáld meg élvezni, és nem erőszakból csináld.
2013. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Focit utálom mind közül a legjobban a csapat játékok csak felidegesítenek és agresszív leszek tőle. Még foci meccseket se szeretek nézni.
2013. jan. 25. 15:12
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Biztosan van valami, ami Neked is tetszik....
2013. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont, nem mindenki sportos beálítottságu. :D
2013. jan. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

én 5 perc csapatjáték után teljesen békés emberből átváltozok egy idegbeteggé, agresszív leszek tőle. vagy azért mert mondjuk tesin kötelező a kosárlabda (én ezt nagyon utálom, mert belém jönnek, meg béna vagyok benne...) és akkor erőltetik, meg futkározni kell, belém jönnek stb...

vagy azért mert a másik totálisan béna (röplabda) és akkor ordibálok már vele h mozdulj már meg úristen!!!

talán a tollas az ami nekem ilyen elmegy kategória a sportban, de szerintem végtelenül unalmas egy tevékenység. pl a futásban mi jó? én asztmás vagyok, cigizek 13 éves koromóta. 10 méter futástól a tüdőmet köpöm ki. félóra kondizás után úgy érzem meg öl az unalom. ha zenét hallgatok is unalmas. általános iskolás koromban jártam golfozni, úszni, balettozni, táncolni, igazából utáltam mindet. a tesiórákat is. most is utálok sportolni. tollashoz meg röplabdához talán lenne tehetségem, meg ezek nem olyan lesérülős sportok, de semmi kedvem hozzá.


szeretek otthon tespedni a melegtakaróm alatt, órákig a net előtt gubbasztani, tele zabálni magamat csipsszel, piálni, cigizni, aludni. sportolni meg utálok, mert nem tesz boldoggá, ha sokáéig kitartóan csinálom akkor se. szóval én tökéletesen megértelek.

2013. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Az utolsónak üzenem: Ezt majd megbánod:D

Kérdező: Nem baj ha nem szereted a sportot.Csinálj olyat amit szeretsz :) csak mozogj ne ülj egésznap és élj egészségtelen ételeken/drogokon.

2013. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Találj normális edzést, vagy sportot.


Nem utálhatja valaki a lovaglást, a jógát, taichit, ejtőernyőzést és a focit egyszerre.


A focit megértem, a testépítés.. nos, lehet kicsit egysíkú, ezért találhatsz mást.


Karate helyett igazi harcművészetet kipróbálni, vagy küzdősportot, vagy egészségmegőrző vonalon: Qigongozni, Jógázni, Callaneticsezni.. Van néhány alternatíva, és meglepően sok értelmes.

2013. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nem baj.

motivációd azért nem volt rá valószínűleg,mert nem hiányzott az életedből az a képesség,aminek a hiánya gondot okozhatott volna.

pl.

egy alvilági figuránál hátrány ha nem verekszik jó,nem tudja megvédeni az érdekeit.

ezért ha szereti ha nem,lejár a héten 3x-4x ökölvívó edzésre.

nem élvezi,max ritkán,de pontosan tudja,hogy szüksége van az ott megszerzett tudásra a képességei megtartására,ezért ad bele mindent az edzésekbe,nem szeszélyből bokszolgat,meg az örömért.

hasznot akar és hatalmat a sportból.

ezeknél nagyobb motiváló erő meg nem nagyon van.


a másik véglet.

minden gerincbeteg/sérült tudja,hogy ha kihagy pár nap-1 hét edzést,akkor jön a fájdalom,képesség csökkenés.

itt még egyszerűbb a döntés.

edzés és jó működés vagy fájdalom.


szóval ha úgy érzed,hogy olyan képesség birtokába akarsz jutni,ami az életben hasznos,vagy nélkülözhetetlen,akkor fogod értékelni és megtalálni a sportod.

2013. jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%
Próbálj végig egy csomó sportot, biztos megszereted az egyiket. Biciklizni is utálsz? Kirándulni?
2013. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!