Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezt jelenti a testzsírszázalék?

Ezt jelenti a testzsírszázalék?

Figyelt kérdés

Hogy a kilogrammokban mért testtömegből hány kilót ad a zsír? Én ezt hallottam.De nekem 20% körül van ami 15 kilót jelent ami a 75 kilómhoz képest aránytalanul soknak tűnik.

Vagy ez lehetséges? 185 cm vagyok,átlagosan izmos,kis felesleggel.

17/F


2013. jan. 26. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt jelenti, de hogy számoltad ki, hogy ennyi lett?
2013. jan. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Láttam valami összehasonlító képet,azon leginkább a 20%-ra hasonlítottam.75-nek a 20%-a 15..

Vagy ez hülyeség?:D

2013. jan. 26. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Végül is nem, én is inkább hiszek a tükörnek, mint a különböző mérési bohóckodásoknak.
2013. jan. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem kilót feltétlen.

százalékot.

17 évesen meg a 12-15% teljesen jó.

5%os tzs az a testépítő beszálkásított szint.

szóval ha 20%on vagy,akkor 5-8%ot érdemes csökkenteni.

mérni meg azért érdemes,hogy legyen viszonyítási alapod,önismereted.

fél év után meg szemre megmondod,hogy kinek mennyi nagyjából a testzsírja és akkor már valóban elég a tükör is.

2013. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon találtam adatot a zsírszövet sűrűségéről, csak valami orvosi fizikai számolásos példában: 930 kg/m3.

Az emberi bőr felülete 18000 cm2 (ezt meg máshol olvastam, ez is pontatlan lehet).

Ha ez alatt csak 1 cm zsírréteg van, akkor az már 18000 cm3, ami már magában majdnem 17 kg. Jó, ilyen helyeken, mint fej, arc, nyak, talp, tenyér stb. biztos nincs 1 cm vastagon, de ez alapján reális lehet.

2013. jan. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A testzsírszázalék azt jelenti hogy a testeden hány kiló zsír van,és ebböl tudod kiszámítani hogy mennyi a sovány testsúlyod,azaz a zsírmentes testsúlyod.Pl én 54kg vagyok elég hájas és nincs izmom.A hasam körfogata 78cm.Ebből számol,az eredmény: a hasamon 25cm-es hájréteg van,a testzsírom 24%ami azt jelenti,hogy a testem 24%-a zsír.

Ez a pontos magyarázat.Mellesleg megkérdezem,hogy ez szerinted sok e?

2013. febr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!