Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzeni járok több mint 1 éve...

Aronsc kérdése:

Edzeni járok több mint 1 éve és egy stagnálási problémám lenne, amit leírok részletesen is. Miért állhatott le a folyamat teljesen?

Figyelt kérdés

kb 1 év 3 hónapja edzem (2011 szeptemberétől)

63-64 kg-ról és kb 14,5% os testzsírról indultam

Az első 8 és fél hónapban +8-9 kg jött fel rám ( testzsírmérések alapján kb +5,2 kg zsírmentes tömeg és +2,8 zsír)

73kg 16,8%

Ezt leszálkásítottam úgy hogy a plussz zsírmentesből lement -1,5 kg a zsírból pedig -2 kg

69.4 kg 14,5%


---------- Utána jött a nyár ahol nem tudtam túl jól étkezni és nagyon mérni se, lementem:

háát kb

66,8 kg-ra és13,8% -ra


augusztustól szeptemberig (1 hónap) visszajött 69,2 kg-ra (15%)


azóta viszont meg se mozdul.. a súlyom 69.7 kg-on stagnál.(16,4% os testzsírral)

A kérdésem az, hogy miért állt le a folyamat szeptembertől??? és miért csak a testzsír növekszik de a súly változatlan marad??

Mindent ugyanúgy csinálok étkezést, mindent!! ???


Leírom a kajámat (a konkrét fehérje és szénhidrát értéküket írom le)

reggel rizs 67,5 g

zab+kukoricapehely 58 g

fehérjeturmix 25 g


délben rizs(175) 135g

cs.hús (200g) 49gr


d.u. sajt 27g fehérje

rizs 67,5g


este lassú felszívódású

turmix 30g


összfehérje: 131g (be akarok rakni még 50 g sajtot ez + 13 gr fehérje)

összch: 328 g


megy még multivitamin, omega 3 és most kezdtem egy kreatinkúrát amin az első hét után 0 kg semmi jött fel, se víz se izom

A szénhidrátot nem nagyon növelném mert amint láthatod érdekes módon szeptembertől decemberig növekedett a testzsírom.

Min változtassak????


Köszönöm az építő válaszokat!


szép karácsonyt mindenkinek

Áron



2012. dec. 24. 13:11
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:
edzés után nem is megy semmi?
2012. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem dolgozz ki egy hasznosabb, másik edzési tervet, lehet ez nem jön be a szervezetednek.
2012. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hopp de az lemaradt, edzés után megy a szokásos, fehérje 28 g dextróz kb 70 g minden ahogy kell.. nem értem ha eddig működött és fejlődtem miért nem indul be most újra, hiszen még addig sem mentem fel a súlyom mint legutóbb (73) 69-en bestagnál....
2012. dec. 24. 13:30
 4/11 dirtboy ***** válasza:
100%

az edzés utáni protein kevés a ch pedig sok.

35g tiszta protein kéne edzés után és 50g dextróz elég lesz.

az egész napi protein bevitelt is meg kéne dobni kicsit,20-30g mehetne még hozzá.

ha még ezek után sem lesz eredményesség akkor edzésterv módosítás biztos hogy kell.

remélem kisebb módosítások ezelőtt is mentek az edzésben,nem ugyan az megy mindig.

2012. dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem ha az edzés utáni mennyiség meglesz, akkor lehet hogy több súlyt kéne használnod , vagy újabb gyakorlatokat beépíteni az edzéstervedbe
2012. dec. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, igen az edzésen voltak kisebb módosítások igaz nem sok.

Kb 1 hónapja ráadásul gyakrabban megyek le a terembe (heti 3x) de valószínűleg a súlyokon kellene még emelnem, bár azokat is emeltem folyamatosan igaz nem olyan gyors tempóban. Ilyenkor szerintetek hatásos lehet a Doggcrapp vagy a HST ? Ha igen melyik?


Egyébként azt fogom tenni, hogy megemelem az edzés utánit, meg beiktatok még napközben egy túrót. Ha 2-3 hét múlva semmi változás, akkor lehet, hogy elkezdem a hst-t

erről mit gondoltok?

2012. dec. 24. 16:11
 7/11 dirtboy ***** válasza:

túró inkább este felé menjen.

Doggcrappot és HST nem próbáltam soha ez ügyben nem tudok tanácsot adni.

2012. dec. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vegyél a full forcetól mixed fehérjét, és a napi kajálásokhoz nyomj be belőle 10-10-10 grammot, és így a rizsben lévő növényi fehérje is értékesebb lesz + kapsz a porból még, én ezt fogom csinálni. Am én is megálltam így 4 hónap után (úgy tűnik legalább is) szal most zabálok mint az ökör :)
2012. dec. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dirtboy ***** válasza:
full forch mixed az talán a legsz arabb protein a világon de ajánljad csak bátran.
2012. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

időnként nem árt alapaiban változtatni az edzésterven, na meg a kajád messze nem tökéletes, bár ezt már leírták.

A sajtot kukázd ahogy van, egyáltalán nme hasznos.

2014. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!