Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miből áll egy "edzettségi...

Miből áll egy "edzettségi felmérés" és hol csinálnak ilyeneket?

Figyelt kérdés

Most csak így találomra egy triatlonosra bukkantam, de érdekelne úgy általánosságban, hogy ezt mégis hogyan állapítják meg egyénre szabva?


09/csípő Lazaság felmérő (1)

10/csípő Lazaság felmérő (1)

11/csípő Lazaság felmérés (1)

12/csípő Lazaság felmérés (1)

1500 m gyorsúszás (1)

200 m gyorsúszás (1)

25 m gyors (1)

5000 m síkfutás (10)

800 m gyorsúszás (10)

Lazaság felmérés Híd 13. (1)


(mondjuk ebből a lazaságot nem értem, de ezek szerint az adott sportág egészen konkrét teljesítményeit mérik? )



2013. jan. 29. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én műkorcsolyázom nálunk is van ilyen. Nálunk kicsit más volt. Edzőtáborban csinálták, az edzőnk és a helyi sportközpont egyik edzője csinálta.

Nálunk mérték, hogy milyen magasra tudunk ugrani, milyen az állóképesség (futás, úszás), gyorsasság (60m futás), plusz szertorna gyakorlatok is voltak (egyensúly, bátorság) plusz hajlékonyáságot is néztek. Nálunk ez azért volt fontos, hogy felmérjék, hogy megvan-e a kondink az edzésekhez illetve a versenyprogram lefutásához. Nálunk egész hasonló eredmények születtek. Gondolom mert évek óta edzünk együtt. Sajnos az edzőtábor külföldön volt, így nem tudom ajánlani, de szerintem otthon a tatai ezőtáborban is csinálnak ilyeneket (de gondolom az adott sportág edzőivel együtt). Nálunk elég laza volt az egész, sokan nem is adták bele a maximumot, de gondolom csapatsportágaknál ez nagyon fontos.

2013. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

itt van egy elég jó.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=IprifYL-G2o..

30db kézenállásban fekvő

40db húzódzkodás

50db kettlebell lendítés

60db felülés

70db burpee

mindezt 10 perc körül kellene.

ez gyakorlatilag lefedi az egész testet és képet ad az erőről és az állóképességről is.

2013. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. jan. 30. 10:54
 4/4 A kérdező kommentje:
egyéb sportágakból tudnátok mondani még példákat? kinél hogy szokott ez történni?
2013. febr. 1. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!