Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés saját testsúlyal? Hol...

Edzés saját testsúlyal? Hol érdemes kezdeni, bekapcsolódni? Fegyencedzés-Meztelen harcos?

Figyelt kérdés

Nem vágyok arra,hogy mindent meg tudjak csinálni akönyvekből és arra sem,hogy olyan sokat.

Kérdés szükséges-e enyit tudni?

A kérdésem akövetkező?

Muszály az alapoknálkezdeni? Ha már meg tudok csinál bizonyos gyakorlatokat miért kellene könnyebbel kezdeni?

Ill. a fegyencedzést azt javasolja,hogy mindeképp a legegyszerűbbel kell kezdeni a Meztelen harcos meg egy gyorsabb utata vázol fel,kevesebb lépéssel. Úgyvettem ki,hogy a neked megfeelő szinten kezd el. Rosszul értettem?

Mindkét út egyformán jó? Hogy kevesebbet alaozok és csinálom onnan ahonnan már tudom vagy mindeképp az alapokról. Szeretném hagsúlyozni,hogy nem cél,hogy mindent meg tudjak csinálni.

Hellyel-közzel megy az L-tartás,lépjek vissza és gyakoroljak könnyebb feledatot,hogy jobban menjen vagy maradhatok hamár megyeget és ezen dolgozzak tovább?

Miért emelgessem alábam a földön fekve ha függeszkedésben is megy már kb 10 nyújtott lábbal,lassan.

Az egylábas guggolás is megyeget. Most kezdjem el az első gyakorlatal?

Mintha Pavel nem tartaná anyi fontosnak,hogy ennyir az alapoknál kezdeje az akinek már megy jobban is.



2013. jan. 29. 16:07
 1/9 aikiboxer ***** válasza:

A fegyenc könyvben le van írva, mi történik a türelmetlenekkel... Mi a bajod az alapokkal? Ha saját testsúlyos edzés mellett döntesz, akkor úgysem fogsz olyan látványosan és gyorsan fejlődni, mintha gyúrnál, akkor meg nem mindegy az a plusz 2-3 hónap?


Természetesen egyes gyakorlatokból az első szint kihagyható, így pélául a húzódzkodás, guggolás első gyakorlatait szerintem nyugodtan átugorhatod, és később is kihagyhatsz vagy helyettesíthetsz szinteket tetszés szerint.


Csak azt nem értem, hogy ott van pl. a fekvőtámasz. Semmi bajod nem lesz attól, ha ma este lenyomsz 3x50 falitámaszt, ezzel meg is vagy, és egyből mész is tovább a fekvőtámasz 2. szintjére. Ami azért már kicsit feladja a leckét. Ha ebből is le tudsz nyomni 3x50-et, akkor még mindig csak csütörtök van, szombaton mehetsz a női fekvőtámaszra. Ha ebből is lenyomsz szombaton 3x50-et, akkor nyugodtan kihagyhatod a fél fekvőtámaszt, és jövő héten hétfőn már le is nyomhatod a 3x50 rendes fekvőtámaszt. Szerdán jöhet a 3x50 szűk fekvőtámasz, és ha ilyen irdatlan ütemben haladsz, akkor két hét alatt elérsz az egykezes fekvőtámaszhoz. De ha ilyen erős vagy, akkor miért nem súlyzózol inkább? :))

2013. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy három hónapja én is csinálok ebből a két könyvből olvastattak alapján egy reggeli 20 perces edzést.Én nem az alapoktól kezdtem gondoltam felesleges.Egylábas guggolásnál sima guggolással melegítek be.Egy kezes fekvőnél meg sima fekvőtámasszal melegítek be.Aszztán mehetnek az egy tagos gyakorlatok ahol én inkább a meztelen harcost követem.Meg csinálom a normál híd meg a háton fekve lábemelést ezt a kettőt megy már.Nem is akarom fokozni jó nekem ez a két gyakorlat.Az a sok lépés szerintem azért van a fegyencbe hogy bárki neki tudjon állni mindegy milyen edzet.
2013. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
Szabosz ha meg tudod csinálni az egykezes fekvőtámaszt, akkor tényleg fölösleges a fegyenccel bajlódnod. A fegyenc azoknak szól, akik nem tudnak egykezes fekvőtámaszt csinálni, de szeretnének.
2013. jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én konditerembe járok csak azért álltam neki hátha tudok plusz erőt kicsikarni még.Kondiba is az erő fejlesztés az elsődleges célom.Amúgy még nem tudom sajnos meg csinálni az egykezes fekvőt rendesen de már közel járók.Egy dohányzó asztal segítségével csinálom jelenleg.Meg az emelőkaros labdás változatnál tartok.A guggolásnál is van még segítségem a dohányzóasztalon az egyik kezem.Csak az acélom hogy nyárig ez a két gyakorlat rendesen menyen.
2013. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy teljesen jó ami leírtál az a 3x50 példa és tovább lépni.
2013. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fekvőtámasznál kezdheted az alapoktól, ha célod az is, hogy "acélsodrony" (kitalálok már én is ilyen Paul Wade-es szavakat) ujjaid legyenek, akkor mindig csak ujjal eddzél, és úgy haladj.


Attól is függ, hogy mi a célod, tömegnövelés, erőnövelés vagy állóképesség fejlesztése. Ezeknek az alapjait kell tudni, és okosan a fegyencedzéshez igazítva jól fejlődhetsz.

2013. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mintha Pavel nem tartaná anyi fontosnak,hogy ennyir az alapoknál kezdeje az akinek már megy jobban is."


Mert a Meztelen harcos nem kezdőknek szól, a Fegyencedzés viszont azoknak (is) szól akik semmilyen sportot nem űztek még életükben, tehát nemcsak az izmaik hanem az ízületeik is gyengék. Az ő esetükben igenis fontos az alapoktól kezdeni hiszen az ízületeknek több idő kell hogy hozzászokjanak a terheléshez mint az izmoknak.

2013. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Szerintem ha egyből az értelmesebb részét akarod követni a fegyencedzés könyv 20% amit érdemes kiszűrni a többi felesleges, a meztelen harcos étrend meg stb az no comment, ezzel szerintem mindent elárultam. Egyből kezd a saját súlyos sport királyával street workout, több ezer gyakorlat, magasabb erőszint, és izom! Keresd fel országos oldalt: street-workout.hu, vagy csatlakozz az ország csoportjához, ahol folyamatosan mennek a kérdések egymást közt, és a válaszok! üdv : [link]
2013. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 aikiboxer ***** válasza:
A harcos étrend nagyon jó, éppen ma van 6 hónapja, hogy ezen élek, és már soha nem térnék vissza az európai hagyományosra. Hagyjuk most azt, hogy ledobtam 10 kg-ot, mert ezt nyilván más étrenddel is meg lehet tenni. De a csúcsélmény, hogy soha nem vagyok éhes, a jóízű, élvezetes esti lakomák (valami, amit egy 10 dkg-onként kiporciózott száraz csirkemelles étrend nem tud produkálni), továbbá a modern (menedzseri) életmódhoz való tökéletes igazodás utánozhatatlan élmény.
2013. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!