Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Felülés közbeni hasütéssel...

Felülés közbeni hasütéssel lehet-e bajom?

Figyelt kérdés
Az lenne a konkrét problémám,hogy rendszeresen járok edzeni 16 évesen,és haverral kipróbáltuk hogy felülés közben ráverünk egyet egymás hasára,tehát felülünk és mikor ereszkedünk vissza akkor PAKK....az a lényeg nekem a hasamon van egy anyajegy,annak az anyajegynek lesz valami baja ha ütjük vagy inkább hagyjuk ezt az egész hasütést históriát?

2013. jan. 31. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Titeket sem az eszetekért szeretnek.
2013. jan. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt mi is csináltuk harcművészeti edzésen szóval nem hülyeséh..akkor 2-t beleütni a másik hasizmába amikor teljesen befeszül.Hasizomba,NEM gyomorszájba.
2013. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez teljesen bevett formáció bokszban, akár ütés védésnél, habár akkor véded az ütést és lefordítod a bordád, hogy kisebb ütést kapjon.

De bevett szokás a hasizom és a bordák erősítésére, de ekkor nincs zárt védekezés!


Lehet-e bajod? Hogy a viharba ne lehetne! Ez küzdősport, nem sakk! Eltörhet, repedhet a bordád, vagy felütés mehet állra is és ha hátra hajolsz előle simán benézhet egy orrtörés is!

A borda az fáj, de nem fogják kezelni! Szúr mint az állat és alvásnál felriadsz, ha ráfordulsz!

Az orrod gipszelik, ha elmozdult, akkor helyre húzzák! Nekem hétfőn reccsintették el az orrom, de nem kellemes, mikor helyre rántják, pedig két injekciót is kaptam! Az anyajegyre nem tudok, mit mondani! Nekem is van, de eddig nem volt vele bajom.....


De ezek nagyon ritka dolgok edzés közben! Meccsen már előfordulhat, főleg ha gipszes 6unciás kesztyűben nyomják!

Szóval ne aggódj és törd a fejed ezen! Csináld és ha baj lesz, majd a dokik helyre ráznak!

2013. jan. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Valószínűleg nem lesz bajod, mert nyilván a haverjaid se akarnak megölni, és mivel a hasizmod megfeszült állapotban van a belsőszerveid is védettebbek.

Az anyajeggyel viszont lehetnek gondok. Ha sima felületű nem emelkedik ki a bőrből, akkor kevésbé veszélyes, mert nem fog megsérülni a felszíne. Ha azonban kiálló, ütés hatására is felszakadhat, vérezhet. Ez pedig esetleg bőrrák kialakulásához vezethet. Persze erre sem nagy az esély, a bőrrák ritkán alakul ki már meglévő anyajegyből, de ha mégis akkor általában sérülés vagy napégés után.

Általában a bőrrák azonban nem így alakul ki, hanem egy új anyajegy keletkezik, mely nagyon gyorsan nő, a felülete szabálytalan, és nem egyszínű, ha már elér egy bizonyos méretet, begyullad és fájni kezd.

2013. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!