Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyi idősen elkezdhetek...

Ennyi idősen elkezdhetek kondizni?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 170 cm, és 53 kg. El szeretnék kezdeni konditerembe járni, hogy izmosabb hasam, és lábam legyen. Nem szólnának be az idősebbek, hogy mit keresek ott ennyi idősen? Mert ettől eléggé félek. Segítenétek?

2013. febr. 2. 21:03
 1/7 anonim válasza:
szerintem egyátalán nem szólnának le, teljesen természetes hogy foglalkozol magaddal. És nem te vagy az egyedüli aki 14 évesen konditerembe jár, hidd el! ;)
2013. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egész nyugodtan.

Én 15 évesen mentem először konditerembe (férfi vagyok), és persze én is be voltam tojva rendesen. De egyáltalán nem volt rossz tapasztalatom, sőt: a gyakorlottabbak (mondjuk úgy: a profik) még segítőkészek is voltak.

2013. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az idősebbektől nem kell félni :) viszont arra ügyelj, hogy megfelelően csinálj mindent, és fokozatosan építsd fel, 14 évesen még nincs kifejlődve a csontozatod, izületeid, és csak ésszel szabad terhelni
2013. febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem túl nagy súlyokkal elkezdheted. Ilyen korban még fokozottan kell vigyázni az ízületekre, gerincre.

A termekben segítőkészek az emberek, nem fognak beszólni.

2013. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahh, most megnyugodtam :) Köszönöm szépen a válaszokat, rengeteget segítettetek! Akkor mostmár nyugodtan megyek. :D
2013. febr. 3. 11:26
 6/7 anonim válasza:
Gondold meg mielőtt elmész, mivel én is a te korodban kezdtem el erősiteni itthon és még csak nem is jártam konditerembe, de nem nőttem tovább jelenleg 173cm/17 éves vagyok és nem is fogok nőni. A konditerem használatát nem igazán ajánlom ilyen idősen, mert megállíthatja a növekedést!! (mielőtt megkérdeznétek honnan tudom az egyik ismerősöm a SOTE testnevelésre jár, és ő mondta hogy mondta hogy az idegeket vagy vmi ilyesmiket baszkurálja a nagy terhelés)
2013. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha saját testsúllyal ésszel edz, miért állna meg a növésben?

ennyi erővel az összes fitnesses, szertornás, kosaras meg bakrámilyen nsportot űző csaj is megállna a növésben, ugyanis ezek a sportok versenyszrűen űzve nagyobb megterhelést jelentenek, pláne hogy kiegészítésképp a legtöbb sportnál végeznek súlyzós, és/vagy saját testsúlyos erősítő gyakorlatokat... egyébként nemtudom lány vagy-e, de a 173 cm egy nőnek abszolút nem alacsony, még fiúnak sem vészes, és 18 éves korodik még nőhetsz egy picit...

2013. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!