Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes otthon edzeni (súlyzós...

Érdemes otthon edzeni (súlyzós)? Mennyiből jönnék ki?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni edzeni, sajnos a közeli konditerem dugig van, maximum este 20-tól lenne némi szabad hely, tehát megvan lőve ebből a szempontból. Gondolkodtam rajta Budapesten keresnék valami termet, de ami nálunk 5k az 10k a belvárosban. Tudom, hogy nem egy-két ezer forintból jönnék ki, de otthonra szeretnék egy "konditermet" létesíteni. Egész testemet megszeretném mozgatni s fejlődést egyaránt e téren elkívánnék érni. Szálkás alkatom van 183cm-hez, jelenleg 73kg-val. Bicepszre, mellre, hátra kívánnám a legnagyobb figyelmet fordítani, láb se maradna ki, de az előbbieknél van azért gyengeségem :D

2013. febr. 4. 15:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Vateran nézz súlyokat, maszek, lehet az 1 kiló az csak 0.9 kg, de jó.

100 ft ért már van kilója.

Fekpadot meg hátgépet lehet hegeszteni zárt szelvényből, csigát esztergályossal készítesz, kamion bovden meg jó bele.

2013. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dogmatix91 ***** válasza:
77%
Szerintem nem éri meg, de vannak azért jó multifunkciós gépek, csak azok is drágák. Olyan nincs edzésen, hogy erre meg arra akarok figyelmet fordítani. Az majd 2-3év múlva, amikor látszik, hogy tényleg lemaradás van. Azért nem ajánlom az otthoni konditermet, mert a kérdésedből az jön le, hogy csak nyárra akarsz jól ki nézni (bicepsz, mell, hát), erre meg elég drága móka ez normális otthoni "terem". Mellesleg a kar nagyobb részét a tricepsz teszi ki, tehát azt se ártana edzeni. Aki meg nem lábazik az egy puding :D (kivéve ha egészségügyi oka van)
2013. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mit gondolsz mennyiből jönnék ki? egykezesből 4-8-10kg kellene, kétkezesből meg max 30kg, azzal ellennék elég sokáig.
2013. febr. 4. 16:11
 4/12 A kérdező kommentje:
4 évig bringáztam elég komolyan csak nincs időm rá, abból lenne pénzem erre valamelyest. nem akarok kétajtós szekrény lenni, de e téren érzem lényegesen a hiányaimat...
2013. febr. 4. 16:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Én otthon edzem, van guggoló állványom ,állítható padom, scott padom, húzódzkodó rudam, 150kg tárcsa, stb. Tehát bőven lehet jó formát összehozni otthon is. Cáfolom, hogy csak teremben lehet jót edzeni!
2013. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Montez remélem nem veszed tolakodásképp, de mennyiből jöttél ki? Nekem elég lenne 30-50 kg így az elején, ami legalább 1-2 év :D
2013. febr. 4. 16:15
 7/12 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem mondtam, hogy csak teremben lehet, csak szerintem nem éri meg. Nyilván neked a huszonpár év alatt visszajött már simán az ára. Van azért előnye és hátránya is az otthoni edzésnek, de én havi 4500at fizetek, ami azért elég jó ár.
2013. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dirtboy ***** válasza:
86%

2 év alatt az már 108 000ft

ha meg abba hagyod akkor a bérlet pénzed elúszott de ha súlyzókba fekteted csak eladod őket aztán vissza kapod minimum az 50%át az árának.


másik,

nem tudhatod hogy a kérdező városi vagy sem.

én faluról 15ezerélrt tudnék bejárni a városba ennyi lenne a volános felnőtt bérlet.

városi bérlet szintén kéne mert a legjobb terem messze van de tegyük fel olyan terembe megyek ami gyalog is elérhető.

a bérlet mondjuk 6 ropi akkor máris ott van hogy havi 21ropi.

éves szinten menne el 250ezer csak erre,és hol van még a kaja.

plusz az utazás elvinne egy rakás időt.


sokkal jobb otthon edzeni.

ha milliomos lennék is itthon edzenék,csinálnék egy kis termet magamnak aztán sokkal jobb lenne,mindig minden gép szabad,saját zuhanyzó,olyan zene megy amilyet én akarok nem kell füles meg semmi,hőmérsékletet én szabályoznám.

otthon edzésétől nincs jobb.

2013. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem maszek cuccaim vannak, régen csináltattam már, akkor kb 50-60 ezer volt, de vettem is gyári tárcsákat még + rudakat is.


A havi 4500 az viszont tényleg nem drága, Pesten inkább 8-10ezer ft/hó.

2013. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dogmatix91 ***** válasza:
dirtboy. 60nm-es lakásban elég nehéz saját konditermet kialakítani :D Ha adottak lennének a körülmények akkor sem valószínű, hogy itthon edzenék. 5 percre van gyalog a terem (persze ez kivételesen szerencsés helyzet). Én szeretem a terem hangulatát. Puritán, nagy belmagasság, normális emberek, a zene engem legkevésbé sem érdekel edzés alatt. Egyébként tényleg sok szempontból előnyösebb egy otthoni terem, főleg ha valakinek van pénze egy viszonylag rendes "gépparkot" összerakni. Ha milliomos lennék akkor én is csinálnék egy kis termet, de nyilván zárt körű lenne :)
2013. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!