Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El lehet valahogy érni, hogy...

El lehet valahogy érni, hogy óriási, kerek fenekem legyen, tetszsírszázaléknövekedés nélkül?

Figyelt kérdés
Sajnos guggolás súllyal kizárva, nincs a környéken konditerem. Rubint R tornáival vagy futással elérhetném a célom?
2013. febr. 5. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Azzal nem. Kemény súlyzós edzés kellene és nem barbisúlyokkal: guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás. És persze tömegnövelő étrend, mert kalória plusz kell az izomnöveléshez. Kis zsír mindenképpen megy fel, de az nem lenne gond.
2013. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak saját testsúlyjal való guggolas és kitörés esetén nem is lenne semmi eredmény?
2013. febr. 5. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Valami lesz, de akkor már menjen az egylábas guggolás.:)

Az izomnöveléshez nagy terhelés kell, amivel éppen megy a kb 10 ismétlés egy sorozatban. Üres sima guggolással inkább csak az állóképességed nő. Ezért kell nehezíteni, ha izmokat akarsz.

2013. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, szívesen csinálnám a súlyzósat is csak sajnos a térdem nem bírja
2013. febr. 5. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
A szabályos guggolás csak mértékkel terheli a térdeket. Az én térdem is recseg ropog 10 év foci után, de szabályos guggolásnál meg se nyekkent eddig (90kg-al guggolok). Lábak vállszéles terpeszben, lábfejek kifelé néznek 30-40fokban, hát egyenesen. Rubint Rékával legfeljebb fogyni lehet, megfelelő étrenddel természetesen, de izmosodni semmiképp nem. Végülis, ha mást nem tudsz, egy seprűnyél is megteszi, ha tudsz rá valahogy biztonságosan rakni súlyokat. De az első 1-2 héten elég lesz saját testsúllyal is guggolni. Légy kreatív!
2013. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm és milyen időközönként növeljem a súlyt és mennyivel?
2013. febr. 5. 23:56
 7/8 anonim ***** válasza:

saját testsúlyos edzéssel hozd rendebe a térded,erősítsd meg az ízületeket és utána végezheted plusz súllyal is.

amúgy az 1 lábas guggolás,vagy a fél egylábas guggolás keményen megy farizomra is.

legalábbis nekem 3 napos izomlázat csinál farizomba.

2013. febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért az 1 lábas guggolást ne kezdésnek ajánljuk. :)

A súlyt úgy növeld, ahogy érzed, hogy megy szabályosan 4-5 sorozatban 10-12 ismétlés. Ha túl könnyen megy, akkor mehet a súly. Ha nem megy, akkor kevesebb. Ennyi az egész.

2013. febr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!