Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A mindennapi futás jobb/hatéko...

A mindennapi futás jobb/hatékonyabb állóképesség fejlesztésében, mint a minden másnapi?

Figyelt kérdés

Szeretném az állóképességemet fejleszteni, de nem tudom hogy mindennap fussak, vagy csak minden másnap. Most minden másnap futok 23 percet. De nem fejlődök. Stagnálok.

Én bírnám a mindennapi futást,csak azt olvastam -itt gyakorin.- hogy kell pihenőnap.De most ezzel így mi van?

Nem lehet minden nap futni?



#futás #sport #minden napi sport
2013. febr. 15. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kosárlabdázó nyári alapozást párat végig toltam.Ott az volt a módi,hogy 2 hónapon keresztül napi kétszer 2 órás edzések voltak.Ezeken az edzéseken csak futás volt hosszútávok időre meg rengeteg sprint gyakorlat is.Tűző napon totál szét hajtottak minket fájt mindenem meg minden edzés végén a rosszullét kerülgetett.Mikor vége lett alapozásnak és jöttek a napi egy 1,5 órás labdás edzés azt már meg sem éreztük:).Akár mekkora tempóban végig toltam úgy meg edzet az a nyári alapozás.
2013. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

23 perccel nem is csoda.

amúgy meg erre a célra az ugrókötél hatékonyabb,vagy a köredzések,kettlebell,burpee.

2013. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2013. febr. 15. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:

ezt próbáld ki-

http://www.youtube.com/watch?v=mYq8LTFHtUU

ebből valóban elég a 23 perc is akár,és kitépi a tüdőd ha odateszed.

2013. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor még mit tudnátok nekem ajánlani, hogy fejlesszem az állóképességemet?MI a leghatékonyabb módszer?
2013. febr. 15. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég minden másnap, de ne mindig ugyanannyit fuss. Legyen egy közepes nap, egy erősebb, utána a heti leglazább, hétvégén a leghosszabb futás. Hétről hétre növeld az időtartamokat/távokat, de minden 3. vagy 4. hét pihenősebb legyen (azaz kicsivel kevesebbet fuss, mint az azelőtti pár héten). A legtöbb futó edzésterv erre a mintára épül. Válassz ki egy olyat, ami ehhez a mostani 23 percedhez passzol, és biztosan fejlődni fogsz vele.

Pl.:

[link]

[link]

stb.

2013. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!
2013. febr. 15. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!