Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám felmenteni...

Hogyan tudnám felmenteni magam testnevelés alól?

Figyelt kérdés
Tesi tanárom nagyon szigorú mindig futunk de én nem birok futni fáj,szúr az oldalam meg szédülök is futásközben nem bírom! felszeretném magam mentetni tesi alól mit javasoltok mit tegyek? ha el megyek orvoshoz mit mondjak? mert ezzel a panasszal biztos el fog küldeni.... mit csináljak??? előre is köszi
2009. szept. 8. 21:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
szerintem ne mentesd fel magad a tesi alól, mert átmenetileg megoldás lesz, de hosszú távon nem kifizetődő ha nem sportolsz ebben a korban! Nagyon súlyos betegségek előzménye lehet!
2009. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg elmehetsz ortopédushoz. Akár van gerincferdülésed, akár nincs, akkor is fel fog menteni. Ha nem teljesen, akkor könnyített tesi órát kell, hogy tartson neked a tanár. Tehát, ha a többieknek 20 kört kell futniuk, akkor neked 10-et.

De ha teljesen felment, akkor gyógytornára kell járnod.


A gyógytorna vagy a kerület/terület egészségházában vagy az iskolában van. De úszással ki lehet váltani.

2009. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

én mindig vagy fáj a lábam vagy beteg vagyok... xdd

én járok táncolni nekem az 20 tesi órával felér mint amit mi ott csinálunk.

utálom

2009. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy, nekem is fájni szokot az oldalam stb. és mindenki másnak de mégis bejárok.Pont ma futatot minket folyamatosan fél órán át utána meg ugatot még egy sort hogy mi nem volt jó...

De én inkább eljárok külön futni hogy jobban bírjam...

Egyébként te túlsúlyos vagy?

2009. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
22:05-össel egyetértek. Én is ugyanúgy szenvedek ha futni kell, de nem vagyok nokedli, hogy feladjam! Ha látja rajtad hogy akarod, akkor biztos jobban fog majd hozzáálni
2009. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
71%
fuss a tesiórákon kívül is! nem hiszed el, de imádni fogod a futást, ha beleedződtél! ha túlsúlyod van, akkor még esztétikai szempontból is jó ötlet.
2009. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem én is arra, hogy ált isk koromtól ha futottam MINDIG iszonyatosan szúrt az oldalam. Én kértem a tesi tanárt, hogy segítsen, hogyan csináljam, hogy ez ne legyen minden alkalommal kínszenvedés, de csak annyit mondott, hogy biztos rosszul veszem a levegőt, de azt nem mondta, hogyan máshogy csináljam. Segíteni igazából nem tudott, viszont ez arra jó volt, hogy ha épp csillagokat láttam és lassítottam, vagy megálltam levegőt venni, akkor nem ugatott le. Később ez valahogy magától elmúlt, de a futás sosem volt a kedvencem középiskolában sem. Aztán már felnőtt fejjel egyszer valahogy kedvet kaptam és nekikezdtem reggelente kocogni. Cirka 3,5- 4 km-t kocogtam, ami eleinte abból állt, hogy 2 perc futás, két perc intenzív gyaloglás. Mivel az erőnlétem nem volt valami fényes szánalmas látványt nyújthattam. Úgy gondoltam, hogy nem hajtom magam, senkinek nem tartozom semmilyen teljesítménnyel és akármilyen gyengén futok is, minden alkalom jobb, mintha ki sem mozdultam volna. És mindig csak annyit futottam, amennyit bírtam, aztán gyaloglás, aztán, ha volt ismét levegő, futás.. stb. Számomra hihetetlen volt, de már 2 hét után akár fél órát is tudtam kocogni ájulás és szúrás nélkül. Mivel egyetlen alkalommal sem hajtottam túl magam, a kezdeti izomlázak is elviselhetők voltak, így nem tartottak vissza a következő napi próbatételtől. És tényleg megtörtént a csoda, megszerettem ezeket a hajnali "kocogásokat", büszke voltam magamra, hogy milyen sokat fejlődtem, a pihis napokon szinte hiányzott is (Kb heti 3-5 alkalommal csináltam hajnalban). Sajnos egy betegség miatt félbe kellett hagynom és az a 2 hét elég volt ahhoz, hogy visszapunnyadjak, máig sajnálom, de nem tettem le az újrakezdésről. Jelenleg gyerekszülés utáni túlsúlyom van, nem is kevés, úgy 15 kiló. Szuszogok, ha fel kell mennem a lépcsőn. Vágyom nagyon a régi edzettségi állapotomra és arra a jó kis közérzetre, amit adott. Hamarosan belevágok, ha abbahagytam a szoptatást, vagyis, ha a babám is beleegyezik (20 hónapos, úgyhogy ideje lenne már :) ) Megegyezünk, lehet, hogy kevesebb jut majd így neki, viszont egy sokkal erősebb anyukát kap majd cserébe.

No, csak azért írtam ennyit, hogy lásd, nem csak Neked nehéz ez a dolog, nem vagy egy kivételesen peches alkat, de egész biztosan csak nyerhetsz vele, ha rászánod magad a dologra. Óriási sikerélmény, megéri!

2009. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
20%

Az oldalad azért szúr futás közben, mert egész egyszerűen nem bírod a strapát.

Ahhoz, hogy ne szúrjon többször, ironikus módon futnod kell, hogy formába hozd magadat, és hozzászokjon a szervezeted.

2009. szept. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mély levegőket vegyél, ne sok kicsit. Ne beszélj futás közben, és nem fog szúrni.

Úgy se hiszed el nekem de futni nagyon jó dolog! Főleg az erdőben. Én szeretem!

Ha mégis orvoshoz mennél, azt mondd, hogy futás közben leirhatatlan fajdalmat erzel az egesz hasadban, fejedben, fulladsz, szúr az oldalad, és meginog az egyensúlyod. Minden baromságot mondhatsz neki, lényeg, hogy minnél több dolgot vizsgaljon, így nagyobb az esélye, hogy talál valamit. Ha valamit talál ad róla papírt akármi a véleménye, azt meg odaadhatod a tanárnak.

16/F


(Fulladást ne mondd ha bagózol vagy füvezel és nem akarsz lebukni.)

2009. szept. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szerintem - csak a magad megnyugtatása végett is - vizsgáltasd ki dokival, lehet-e esetleg egészségügyi problémád, ami a futásban zavar. Okozhat kellemetlenséget lúdtalp, gerincprobléma (főleg a növekedés miatt ebben a korban, öcsémet úszni küldték, segített is neki), de belsőszervi probléma is (nekem pici korom óta van egy szívzörejem, terhelésre okoz gondot, illetve nekem az általános iskolám, ahova jártam, autópálya mellett van, hát tudod, "tiszta levegő", ebben nem szabadna futni, ahogy a belvárosban sem, de nem oldják meg más helyen, viszont ez tényleg megnehezít a légzést, ami futásnál fokozottabb).


Ha egészségügyi gondod van, arra a doki javasolni fog valamit, ha olyan, akkor könnyített tornát vagy gyógytornát kapsz, elküldhet téged is úszni akár, gerincre előszeretettel azt javasolják. Ha ilyen problémáid nincsenek, akkor csak formába kell hoznod magad, sok kicsi futás időnként, biciklizés, vagy valami más intenzív mozgás szabadidődben, és hozzá lehet szokni.

2009. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!