Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mell, bicepsz, tricepsz, hát,...

Geri7 kérdése:

Mell, bicepsz, tricepsz, hát, váll, alkar, láb, has edzéseket hogy célszerű elrendezni ha heti 4x szeretnék edzeni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Hétfő : Hát + vádli + has

Kedd : Mell + bicepsz + alkar

Szerda : PIHENŐ

Csütörtök : Láb + vádli

Péntek : Váll + tricepsz + csuklya

:)

2013. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dogmatix91 ***** válasza:

Ez mindenkinél egyedi. Valaki a lábat is külön szedi hajlítóra és nyújtóra és háttal meg mellel edzi őket. Leírom, hogy én jelenleg hogyan edzem.

- Mell+váll (először a mell a vállak védelme érdekében)

- Hát

- Láb

- Kar


Sokan egyébként így osztják be:

- Mell + tricepsz

- Hát + bicepsz

- Váll

- Láb


Hasazást felváltva csinálom vádlival. (egyik edzésen has, a következőn vádli)

Ez csak egy példa, a neten sok mindent találsz, nekem így vált be, érdemes kísérletezni kicsit.

2013. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dogmatix91 ***** válasza:
hehe, ez a láb+vádli vicces :) szerintem az has akart inkább lenni, mert a heti 1 has azért nem olyan masszív.
2013. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Dogmatix91 egyik nap te csak karra eddzel? Bicepsz, tricepsz együtt? Én olyasmit hallottam hogy az ilyen ellentétes izmokat nem egy napon kéne de nem tudom, mi a véleményed?

2013. febr. 23. 20:49
 5/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Igen én egy nap dolgoztatom meg őket. Valamikor szuperszettben, valamikor először tricepsz, valamikor először bicepsz :) Nekem ez bevált, főleg a szuperszettes tud jó lenni. Amikor a bicepsz összehúzódik, akkor lenyúlik a tricepsz pár pillanatra, így később nagyobb csúcsösszehúzódás érhető el, ez fordítva is igaz. Nyújtani nem nyújtunk ugyan edzés közben SOHA, de ez a pár pillanatig tartó állapot kifejezetten hasznos (vádlizásnál is ezért engedjük le a sarkunk. Ekkor megnyúlnak az izmok és nagyobb csúcsösszehúzódás érhető el). Egyáltalán nem biztos, hogy ez neked is be fog válni, de szerintem egy próbát megér.
2013. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Egyébként igazad van, sok cikk írja, hogy ellentétes izmokat nem dolgoztatunk 1 napon, de nagyon sok cikk van arról is, hogy ez bizony hatékony :D Kinek mi válik be :)
2013. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg:

Hétfő: Láb (yeah reggel 7-8 fele) :D

Kedd: Mell-bicepsz

Szerda vagy csütörtök váll, a másik nap pihi.

Péntek: Hát-tricepsz.

2013. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Jut eszembe, az ellentétes izmokról. Akik külön edzik a bicepszet és tricepszet, mondván, hogy nem jó egy napon edzeni őket, a lábat miért nem szedik szét hajlítóra és feszítőre? :) Ugyanis ott ugyan ez a helyzet.
2013. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hétfő: láb-has

Kedd: szünet

Szerda: hát-has

Csütörtök: szünet

Péntek: váll-tricepsz

szombat: szünet

Vasárnap: mell-bicepsz


:)

2013. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!