Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő karatézás kell...

Mennyi idő karatézás kell ahoz, hogy az utcán már jól tudjak verekedni?

Figyelt kérdés
Mert gondolom nem csak egy fekete öves tud az utcán jól bunyózni.
2009. szept. 11. 16:07
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Egy kicsit off, de én judóztam (4 kyus voltam, amikor befejeztem, narancsövvel) és már elég durván el tudtam volna bánni valakivel 1v1 harcban.

2009. szept. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem off. És ez hány évet jelent?
2009. szept. 11. 16:37
 3/9 anonim válasza:
85%
hogy őszinte legyek veled, lehetsz akár bruce lee is, egy kés vagy egy pisztoly ellen sz@rt se ér a feketeöv
2009. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia. Én is "offolok" én is judozom, másfél éve, és már 3.kyu vagyok, (zöld öv). Ritka az, hogy ilyen hamar eljut valaki idáig, de én éppen a vizsgaidényben kezdtem el. Hetente két edzésre járok, és szerintem már meg tudnám védeni magam, de azóta nem is keveredtem komolyabb csatákba :)
2009. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha utcán akarsz verekedni, akkor ne karatézz. Az egy komoly harcművészet, rengeteg dologgal, ami nem konkrétan a harctudásodat fejleszti.

Ha megvédeni akarod magad, akkor ajánlom a Muay Thai-t (Thai box), az a kőkemény brutalitás szinonimája.

2009. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak szólok, de talán 2 vagy 3 év után fegyvernek minősül a karatetudásod. ez nem vicc. azaz ha valakinek behúzol, akkor nem sima testi sértés, hanem fegveres támadás. tudom, mert a barátom is karatézik és az edzőjük mindig elmondja, hogy csak óvatosan. csak önvédelemre hivatkozva lehet verekdni, különben elég sok év hűvös vár.
2009. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Harcművészeteknél amíg valóban használható tudást szerzel, az több év. Előtte még zavaró is lehet, mert arra vagy beállva, hogy fix. támadási lehetőségekre fix. reakciókat adjál. Aztán amikor szimplán neked futnak és lenyomnak, akkor nem tudsz vele mit kezdeni, mert csak abban a sémában tudsz gondolkodni, amivel edzésen találkoztál.

Ahhoz hogy az igazi helyzetben is biztosan tud alkalmazni, ahhoz már el kell érni azt a szintet, amikor már átlátod, érzed az egész mozgáskultúráját, erőképzését, logikáját, és emiatt már nem csak előre begyakorolt sémákban gondolkodol.

2009. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyet értek az elöttem szólóval!!!
2009. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
verekedni csak az utcán lehet megtanulni, arra semmi nem készít fel, hogy milyen ha te hirtelen egy balhéba csöppensz, ahol a pulzusod 220-on, és elvesznek a tanult kismotoros reflexeid... ezen a nagybetűs tapasztalat segíthet...
2010. szept. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!