Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet kombinálni az edzéseket?

Lehet kombinálni az edzéseket?

Figyelt kérdés

A súlyzós edzéseket lehet kombinálni a saját testsúllyal végzett edzésformákkal? Pl fegyencedzés vagy meztelen harcos félékre gondolok, amik az erő fejlesztésére valók.


Azért kérdem, mert a súlyzós edzésnél ugye az van hogy megedzünk egy izmot egy héten egyszer, de akkor jó alaposan, és utána pihen.

A meztelen harcosban meg azt olvastam hogy sokszor kell edzeni, naponta többször is, de kicsiket.

Össze lehet valahogy hozni a kettőt, vagy ütik egymást?



2013. márc. 5. 22:56
 1/7 poiu ***** válasza:
Nem tom, mi a meztelen harcos. Általában, a saját testsúlyos edzés része (kellene hogy legyen :-) a súlyzós edzésnek, tehát eszerint kombinálható. A lényeges különbség az edzéstervek között az lehet, hogy vagy izomtömegre gyúrsz (6-12 ismétlés) vagy állóképességre (pl. 100 felülés) Ha erről van szó, ez a két megközelítés nehezen kombinálható, mert más a célja. Szóval a 100 saját testsúlyos felülés nem kombinálható a 15 ismétléses súlyzótárcsával a mellkasodon felülésen. Ez a kérdésed?
2013. márc. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jobb lenne attól, hogy ezeket mixelik akkor már csinálnák... Amúgy szerintem teljesen felesleges illetve furcsa is, mert egy komoly súlyzós edzés után örül ha él az ember nem hogy még tornázzon órákkal később. Meg annyi tápanyagot az életbe nem viszel be.
2013. márc. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

poiu

Igen, ilyesmire gondoltam.

Szóval akkor nincs értelme, én is ezt sejtettem.

2013. márc. 6. 10:20
 4/7 anonim ***** válasza:

az ilyen kombinált edzésekre létezik külön sportág a crossfit.

ezért persze,hogy van értelme.

2013. márc. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 poiu ***** válasza:
A crossfit jó dolog, de alapjában aerob mozgás, tehát nem kombinál testépítő gyakorlatokat állóképességiekkel. Ez nem kritika, aki bírja a crossfit-et, csinálja, mert érdekes, sokoldalú és jó húzós.
2013. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a crossfit minden csak nem aerob:).

és de.

pont az a lényege,hogy időre súlyzós és saját testsúlyos gyakorlatokkal a maximig kitolja a savasodási küszöböt.

szóval a besorolás szerint bőven kardió,állóképességi,ugyanakkor erőedzés.

http://www.youtube.com/watch?v=Y22-ffEiwUU

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=IprifYL-G2o..

2013. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:
A világon mindenütt - kivéve Magyarországot - a kardió és aerob ugyanazt jelenti. A "kardio" a kardiovaszkuláris rendszer edzése, az aerob azt jelenti, hogy nem oxigénhiányos állapotban. Az első videót megnéztem, ez tipikus aerob edzés, megállás nélkül 20 percig mozogni nem lehet oxigénhiányos állapotban. Mégegyszer, nekem rokonszenves a cross-fit, de más izomzatot fejleszt mint a tipikus testépítő program. Szerintem egy edzésen belül, ugyanarra az izomcsoportra nem érdemes kombinálni az aerob és anaerob gyakorlatokat.
2013. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!