Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hallottam a birkózó diétáról...

Hallottam a birkózó diétáról 2 liter víz+3 alma 1 napra, ez idiótaság vagy ha kibírom hogy ne egyek csináljam?!

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 15:49
 1/10 anonim válasza:
Baromi nagy hülyeség.
2013. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson.
2013. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A súlycsökkentés alapja a mozgás, a megfelelő szilárd étkezés.


A táplálék 40%-át alapvetően összetett szénhidrátok tartalmazzák (gabonafélék, tészták, rizs, burgonya). 35%-ban zöldségek,


gyümölcsök melyek vitaminokat, ásványanyagokat, összetett szénhidrátokat tartalmaznak. 20%-ban fehérje források, szárnyas


húsok, halak, tojás, hüvelyesek, tejtermékek. Érdemes odafigyelni a telített és telítetlen zsírsavak arányára. Figyelni


kellene hogy naponta többször együnk, hogy a táplálék feldolgozása ne egy nagy "bummal" terhelje meg az


emésztőrednszerünket! Figyelni arra, mi a célunk?! Tömegnövelés, vagy szálkásítás, súlycsökkentés. Amennyiben tisztában


vagyunk ezzel és ismerjük a szervezetünket, testünket, mire hogyan reagál, akkor a szilárd táplálék, és/vagy a


táplálékkiegészítők arányainak megváltoztatásával sikerese eredményeket érhetünk el.


A diéta alapja a SZILÁRD ÉTKEZÉSED!!!-en múlik legnagyobb részben.


1./ protein 2-2,5g/testsúly kg és 1-1,6g szénhidrát/testsúly kg.

2./ Nyers, párolt zöldségek minden mennyiségben.

3./ Sajnos gyümölcsök ez esetben részben no!! Sok bennük a szénhidrát. 1 alma főétkezéskor.

4./ Szénhidrát esetén aránylag a jobb szénhidrátoknál maradni, mint puffasztott rozs, rizs, zabpehely.

5./ Napi 3 liter ásványvíz, tea, gyümölcstea.

6./ Esszenciális zsírsavak. (PEAK MCT olaj), lenmagolja, oliva.


Ajánlatos napi többszöri (5) étkezés. Keveset, sokszor, hogy folyamatosan, nem megterhelve az emésztésed. Soványhúsok,


nyers, vagy párolt zöldségekkel, esetleg savanyított tejtermékek.


Protein esetében érdemes olyan proteint választani ami széhidrát, és zsírmentes, vagy megközelítőleg az. Szóba jöhet HiTec


Whey C6. Illetve a Micellar protein. [link]


controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Whey+C6


Amennyiben a szilárd étkezésed rendben, és még mindig a tápkiegeket is fel szeretnéd használni, akkor:


Protein esetén magas BV értékű whey ezen belül hidrolizátumot is tartalmazó protein. Magas BCAA, L-leucin tartalommal.


Aminok közül: BCAA, L-leucin, HMB. Esszenciális zsírsavak: MCT, omega

Aktív súlycsökkentők: CLA

Passzív súlycsökkentő: Carnitin

Rásegítők: Pyruvate, Chitosan


Körbe lehet nézni még a gyógynövények körül is.

2013. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fogyhatsz vele sokat, de csak izomból, egy gramm zsír nem fog lemenni. Ez egy birkózónak értelemszerűen hatalmas nagy baromság. Színvonalas birkózók épp ezért nem csinálják.
2013. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Chrisiii válasza:
en 14 evig elsportolo birkozo voltam, allandoan fogyokuran voltam, vizen alman es almaleven es abonett kekszen kivul egy darabka parizellel sajtal,semmit sem ettem egy heten at napi 5 ora edzes melett. semmi bajom nem szarmazott belole.
2013. márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nem ajanlom. Ha egeszseges akarsz lenni akkor itt egy masik ehhez kapcsolodo kerdes a ketogen dietarol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__20..

2013. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha még egészségesebb akarsz lenni, akkor pedig google a barátod, és olvass el egy pár cikkel "szálkásító diéta" címszó alatt.
2013. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos te olyan buta vagy, hogy maradj inkább dagadt. Nem is értem, hogy az előbbi válaszolóknak hogy volt türelmi valós, hasznos, értelmes dolgokat leírni neked.
2013. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem pár napig elmegy ez a dolog, de mozogj mellé sokat. Aztán ha már nem bírod a koplalást akkor óvatosan emelve a ételadagot kezdj megint táplálkozni.
2013. márc. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 08:00


Persze, nagyon logikus. Ne adjuk meg a szervezetnek azt ami az alapvető folyamatok elvégzéséhez szükséges, viszont mozogjunk sokat, hogy a tápanyagigénye még jobban megnőjön.


Kb mint amikor bekúrsz a tankba két deci benzint, aztán bőgeted a motort mint egy hülye gyerek. Egy ideig biztos menni fog. Egy ideig.

2013. márc. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!