Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizáshoz étrend?

Kondizáshoz étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok, 5 hete kezdtem el kondizni. Eddig úgy voltam vele, hogy eszem ami elém kerül és annyi, de most kicsit jobban utána olvastam és lehet hatásosabb lenne valami étrendet bevezetni. Elég vékony srác vagyok, szval a kilók bőven elférnének rajtam.

Egyetemre járok, elég kevés időm van főzőcskézni (meg hát nem is vagyok kitömve pénzzel). Létezik ilyen lazább tömegnövelő étrend? Amire csak úgy körülbelül kell figyelni, hogy miből mennyi? (nem gramm pontosságra kimérni). Gondolkoztam, hogy veszek valami fehérjeport is. Esetleg valaki tudna adni ez ügyben pár tanácsot?

Előre is köszönöm a választ!


2013. márc. 16. 22:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb alapköve az ilyen étrendnek, ami olcsó és viszonylag hasznos is, a tojás, a csirkehús és a gyorsrizs, zöldségekkel. Én napi ca. 1200 ft-ból kajálok. Reggelire tojást eszem tk kenyérrel. Napközben a wokban megsütött csirkemellet eszem rizzsel (meg zöldséggel), 3-4 étkezésbe szétdobva-mindkettő 15-15 percet vesz igénybe, de készítheted párhuzamosa is őket, szóval az összesen amit foglalkozol mondjuk kétnapi kajával az 20-25 perc az elejétől a végéig. Én orvosira járok, ne mondd, hogy nincs rá időd. Edzés után megy a fehérje meg a szőlőcukor. Este pedig be szoktam tolni egy negyedkilós zsírszegény túrót. Ennyi, majd variálod, ha már kitapasztaltad. Az arányokat meg szerintem tudod, de azért:napi 2-2,5 g/testtömegkg fehérje, 3-6g/ttkg ch, alkattól függően, bár a weboldalakon mindent megtalálsz.
2013. márc. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!