Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék futni járni. Hogyan...

Szeretnék futni járni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Ha végre igazán kitavaszodik szeretnék majd eljárni futni... jól esne egy kis mozgás a friss levegőn. Naponta mozgok, de általában itthon dvd-re aerobikozom. A futás régebben sosem ment igazán, a levegővétellel van a baj, hamar kifulladok. Hogyan lehet rászoktatni magunkat hogy hosszabb bírjam? Valami ötlet..?
2013. márc. 17. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:

ezért érdemes futni

nézd meg a sportorvos mit ír róla


[link]

2013. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
saját tapasztalatból mondom, hogy az ilyen "majd tavasztól" jelmondatokból lesz, a majd nyártól, aztán nyáron túl meleg lesz... és soha nem kezded el... ha tényleg futni akarsz, akkor ma este fogod magad és elkezded. azt, hogy tovább bírd, arra pedig az a tuti módszer, hogy teszed egyik lábad a másik után, és majd meglátod, hogy minden futós nappal tovább bírod... ne fuss minden nap, csak heti 3* úgy hogy legyen mindig pihenőnapod, és soha ne egyél előtte 2-3 órában.
2013. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hű, ezt megkaptam :)... pedig pusztán arról van szó, hogy most gyógyultam ki egy torokgyulladásból, és nem akartam nekiindulni azonnal a -2 fokban és hóban... amúgy nem vagyok az a halogatós típus, mondom minden nap edzek így is, csak már unom hogy benn a szobában, ezért gondoltam a futásra. De köszi, remélem én is minden nappal tovább fogom bírni...azt tudom, hogy az egyik lábamat a másik után kell raknom, nem szellemi fogyatékos vagyok :), csak nem eddig más sportokat űztem..

Azért ha valaki tudna tanácsot adni (pl. milyen bemelegítő gyakorlat érdemes végezni, lehet e valami légzőgyakorlattal rásegíteni arra, hogy helyesen lélegezzek és tovább bírjam.. stb.. azt megköszönném!)

Az első válaszolónak köszönöm szépen a cikket, hasznos volt! :)

2013. márc. 17. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:
amíg beteg vagy, és lábadozol utána nem érdemes semmit sem csinálni, hiszen ilyenkor az immunrendszer erősödése rengeteg energiát von el a szervezettől, ha edzel nem tud az immunrendszer megfelelően erősödni, de ha már érzel magadban erőt és szeretnéd a sportot csinálni óvatosan kezdj bele, a lényeg a fokozatosság, mert egy komolyabb betegségbe könnyen vissza lehet esni főleg ha hidegben futsz,
2013. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ha ez neked kevés, mert teszem azt jó a kondid hozzá, van 10 kilométeres, félmaratoni és maratoni felkészítő edzés is az oldalon.

2013. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ez szuperül hangzik, ki is próbálom!

Az 5 km egyelőre elég lesz szerintem :P...

2013. márc. 18. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!