Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek,...

Szerintetek mit tegyek, hogyan növelhetnék nagyobb izmokat?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy ektomorf testalkatú vagyok. Nemrégiben megvettem a fegyencedzés című könyvet, és már egy jó ideje csinálom a feladatokat. De ahogy olvsastam, az ektomorfnak épp az lenne a cél, hogy nagy súlyokkal edzzen, kevesebb ismlétlésszámmal. Azt nem mondanám, hogy kezdő vagyok, mert egy jó ideje már edzzek, csak nagyon össze vagyok zavarodva, mert mindenhol mást írnak az ilyen testalkatúakról: valahol azt, hogy neki se álljanak izmot építeni, mert nem tudnak, valahol azt írják, hogy nagyon nagyon lassan stb stb. És ez néha megingat kicsit, hogy minek csinálom, ha úgy sem lesz semmi változás. Mit javasoltok? 18/F
2013. márc. 17. 13:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és előtte súlyzós edzéseket csináltam.
2013. márc. 17. 13:44
 2/10 dirtboy ***** válasza:

hülyeség hogy neki se állj.

azt viszont nem értem hogy ha izmot akarsz építeni akkor minek mentél át súlyzós edzésről a fegyencedzésre.

a fegyencedzéssel sosem leszel olyan izmos,elve nem is izomépítésről szól a fegyenc.

2013. márc. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem az a véleményem erről, hogy túl van reagálva ez a testalkatosdi. az emberek olyan mértékben nem különböznek egymástól, hogy az egyik alig tudna izmot építeni, a másik 2 szelet csirkétől izomhegyeket növesztene.

valamennyit nyilván számít a genetika, de annyit közel sem, hogy ne legyél képes izmot építeni. manapság mindenki szeret a genetikával érvelni, pl. szteroidos gyerek nem a koxtól nőtt meg, hanem a genetikája kiváló, az senkit nem zavar, hogy a koxolás előtt 60 kilót nyomott vasággyal. Vagy a kövér emberek imádnak anyagcserére hivatkozni, holott az étrendjük minden embernél elhízáshoz vezetne. Ha egy ember megfelelő fehérjét visz be, kiszámolja a szénhidrát, zsír és ásványi anyag/vitamin szükségletét, akkor súlyzós edzés mellett mindenképp fejlődni fog. Ez alól nincs kivétel és olyanok biztosan nincsenek, akik ne fejlődnének, ott valamit csúnyán elront a delikvens.

2013. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor érdemesebb lenne inkább edzőterembe járni?
2013. márc. 17. 14:02
 5/10 dirtboy ***** válasza:

így van de ha van otthon megfelelő felszerelésed akkor az is jó lesz.

/gondolom nincs csak azért írtam hogy tiszta legyen hogy nem az edzőtermen van a hangsúly hanem a súlyzós edzésen/

2013. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nekem itthon csak egy fekvenyomópadom van..gondolom az azért nem elég..
2013. márc. 17. 14:08
 7/10 dirtboy ***** válasza:
megint csak így van
2013. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem..dirtboy köszönöm a válaszaidat, hasznosak voltak!
2013. márc. 17. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ektomorf testalkat csupán több kalóriát igényel és ennyi, elég kalóriával ugyanúgy izmosodik mint a mezo
2013. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

csináld a P90X-et 2 súlyzó kell hozzá meg egy húzódzkodó, 1 évig csinálod, aztán mehetsz terembe. És neked több szénhidrátot kéne enni mint az 5g/testsúly kg

nézz utána a dolgoknak...

body.builder.hu-n

2013. márc. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!