Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha a napi fehérjeszükségletet...

Ha a napi fehérjeszükségletet megeszem délelőtt/délben és este edzek, de fehérjét már nem eszek aznap akkor feleslegesen edzettem izomépülés szempontjából? Vagy ez nem ennyire szigorú, csak nem annyira hatásos?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Este nem eszel túrót? Amúgy akkor sem eszel hiába, mert a szervezeted nem csak edzés után építi az izmot, hanem még napokig... De túrót egyél este, meg tejsavót edzés után.
2013. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy edzés után kellene enni..csak arra vagyok kiváncsi hogy ilyenkor akkor már jobb nem edzeni, nehogy lebontás legyen a vége?
2013. márc. 25. 15:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja látom már meg is érkezett a válasz:) Köszönöm! Csak azért kérdezem mert volt pár alkalom hogy nem jött össze utána és azon gondolkozom hogy nem-e tettem vele rosszabbat
2013. márc. 25. 15:07
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint nem..odafigyelek, csak rohanós mellette az életvitelem és van hogy kimarad utána az étkezés vagy legfeljebb csak szénhidrát ami elérhető
2013. márc. 25. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Edzés után is fontos, hogy vigyél be fehérjét ill. szénhidrátot, az edzést követő 1 órában nyitva van úgymond az "anabolikus kapu" amikor az izomzat jobban fel tudja venni a tápanyagot. Edzés után ilyenkor fontos egy tejsavóprotein+gyors ch kombó, illetve 30-40 perc múlva egy teljes étkezés. Ha ez megvan már jó, persze lefekvés előtti túró is kell.
2013. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egyszerre 25 gramm fehérje tud megemésztődni, egy étkezéssel (2-3 órás szakaszokban). Ha mondjuk 150 gramm a napi szükségleted, és ezt 2 étkezéssel eszed meg, azaz 75-75 Gramm fehérjét eszel meg, akkor ebből 50 gramm emésztődik meg, a többit kiüríted széklet formájában. Nem csak pénzkidobás, de izomleépüléshez is vezet majd.

Ezért is mondják, hogy az étkezések száma fontosabb, mint az egyszerre elfogyasztott protein mennyisége.

150 gramm proteint pl. 6x25 grammos adagokban lehet megenni, tehát ez 6 étkezés.

2013. márc. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Laszloedzo a szabályzatban kár hogy nincs benne hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok ne írjanak. Nos edzés utáni anabolikus ablak amit mondani szokak hogy a katabolizmus megállítása miatt be kell vinni fehérjét korantsem 30 perc. Hanem kb 1 nap. Ugyhogy így se teszel vele rosszat.
2013. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!