Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az is hatásos fogyózáskor ha...

Az is hatásos fogyózáskor ha reggel vagy délelőtt edzek?

Figyelt kérdés
Eddig este edzettem, de mostanában előfordul, hogy délelőtt van rá időm, de közben még utána nap folyamán eszek (ebédelek). Ilyenkor ér valamit? Vagy az ebéddel vissza is szedem, amit ledolgoztam?
2009. ápr. 24. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
atya ég! Ott kezdődik, hogyha eddig este edzettél, és utána nem ettél semmit, az már magában káros, mivel edzés után az izmokat illene visszatölteni, különben beindul a katabolizmus, ami szerint az izmok elkezdik saját magukat lebontani. Arról már nem is beszélek hogy ha tombold a katabolizmus akkor zsírt sem tudsz bontani. A lényeg: edzés után enni kell! A dolog azon dől el, hogy mit, és innentől mindegy is hogy az edzés mikor van, talán viszont reggel felkelés után a legjobb az aerob, a súlyzós edzés meg tökmindegy!
2009. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem én, de akkor is ennem kell edzés után, ha fogyni akarok nem izmot építeni?
2009. ápr. 24. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha katabolizmus állapotában vagy akkor nemcsak izom nem épül, hanem zsír se bomlik..
2009. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen..ilyenkor az a lényeg hogy fehérjét egyél hiszen vissza építed vele az izmaidat. Ez nem azt jelenti hogy nem égeted a zsírt. pl edzel és iszol utánna egy deci tejet és eszel egy kis szelet husit. vagy joghurt, kefír. És nembaj ha déleőtt edzel, sőt akkor hatásosabb az edzés mert a mélyebb izomraktárakbol bontódik a zsír. Ha délután edzel akkopr nagyrésztz az bontódik amit aznap ettél.
2009. ápr. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

így igaz én is reggel edzem futok, gimnasztika, bicikli, sokkal hatásosabb. ihatsz utána egy fehérjeturmixot vagy ilyesmit.

nekem nagyon bevált olvadnak a kilók és a napom is jobban indul egy kiadós edzés után

2009. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!