Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen durva az igazi izomláz?

Ilyen durva az igazi izomláz?

Figyelt kérdés

Szerdán voltam edzőteremben először, elég intenzíven csináltam a gyakorlatokat. Nem voltam sokáig, 4 sorozatot csináltam ezekre az izmokra: hát, mell, bicepsz, tricepsz. Azóta ezeket az izmokat nem dolgoztattam meg, csütörtökön lábra edzettem, pénteken csak vállra. Tegnap pihi volt.


Ma még mindig úgyérzem, mintha kés lenne az alkaromban(a hajlatnál), a mellemben, a lapockámban és egy kis enyhe izomláz a hasam felső 2 kockájában. Korábban sokszor végeztem megerőltető munkát ezekre az izmokra is, volt is bennük izomláz, de fél-1 nap után elmúlt. Most viszont már 4. napja borzalmasan fáj. Nem tudom fontos-e, de ektomorf alkat vagyok, a csontjaim is vékonyak.


Szóval azt szeretném megtudni, általános dolog-e ez a hosszan tartó izomláz a kezdő testépítőknél?



2013. márc. 31. 13:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és annyi még, hogy ma szeretném megint a szerdai edzést csinálni. Nem lenne gáz ilyen fájdalmakkal?
2013. márc. 31. 13:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általános, én az első edzésem után nem bírtam kinyújtani a kezem, azóta rájöttem jobb pihenni is. Azt mondom hagyj ki még legalább egy napot, és nem edz olyan keményen. Az első két-három hónapban inkább nagyobb ismétlésekkel dolgozz, mert az ízületeket ez nem kíméli.
2013. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
életem első konditermi napja és a világ legrosszabb személyi edzője után, én 3 napig feküdtem és sokat sírtam is a fájdalomtól, a hasizmom, és a kezeim egyszerűen nem működtek, olyan izom lázam volt, még wcre is csak alig alig tudtam elmenni. 26 éves voltam akkor/ F
2013. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Deepbassnine ***** válasza:
100%
nekem a combomba volt a legnagyobb,alig birtam járni
2013. márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mikor brutálisan megedzettem a lábam, kb 3 napig alig bírtam rá állni, menni is nehezen tudtam. Aztán volt még egy ilyen, de ezek után már nincs olyan erős izomláz.
2013. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zoli9411 ***** válasza:
100%
Háát, én alapból csak saját testsúllyal edzek, de amikor időnként csinálok felhúzásokat, súllyal guggolok, akkor nekem is szokott elég komoly izomlázam lenni, és napokig tart. Főleg a guggolástól...akkor alig bírok lépcsőzni.:D
2013. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

imádom az izomlázat, mikor úgy fáj mintha késsel vágnák a testem, eddig soxor volt olyan főleg nagyobb izomcsoportoknál h pár napig hőemelkedésem is volt ált 24-36 óra alatt elmúlt azután h elkezdtem érezni az izomlázat.

a kedvencem a vádli izomláz, mielőtt elakartam volna indulni gyalog, már öt perccel azelőtt elkezdtem nyújtani a vádlit h talpra tudjak állni, de utána is úgy mentem mint aki a nadrágjába csinált.

2013. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 poiu ***** válasza:
100%
Nem véletlen, hogy kezdőknek egész testes - de mondjuk inkább így: sokizületes gyakorlatokat javasolnak. Semmi izolált gyakorlat, tehát semmi bicepsz, semmi tricepsz. Az izomláz egyébként jó jel, a kés az alkarban nagyon rossz jel. Ha izüleg vagy ín fáj, akkor állj le. És igen, nagy ismétlésszám, min. 12, de inkább 15 az első pár hónapban.
2013. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
40%
igen :)
2014. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A legszornyubb a vadli izomlaz

1 hetig nem tudtam labra allni csak labujjhegyen pipiskedni ez is ugy nezett ki mintha besz*rtam volna.

Egyebkent ezt a kesleltetett izomlazat DOMSnak hivjak ha erdekel keress utana sok hasznos tartalmat talalhatsz.

2017. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!