Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 évesen kondi? (lent)

14 évesen kondi? (lent)

Figyelt kérdés
Pár hónapja fegyenc edzést csináltam folyamatosan.Az étrendekről, edzéstervekről mindent tudok, alapismereteket mindent. Ha elkezdek súllyal edzeni lehet e valami bajom később? Hátráltat a növekedésben?

2013. ápr. 2. 22:29
 1/5 zoli9411 ***** válasza:
Én azt mondom, juss el előbb pár mesterlépésig a fegyencben, csak után fordulj a súlyokhoz. Én is ezt teszem.:)
2013. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Súlyzókkal várj 16 éves korodig minimum. Addig fegyenccel meg calisthenicsel fel tudod készíteni a tested izmaid a későbbi terhelésre.
2013. ápr. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mi bajom lehet belőle?
2013. ápr. 3. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából értelme nincs, mert nem igazán fog nőni az izmod, mert nincsenek meg ennyi idősen azok az androgén hormonok amelyek szükségesek az izom látványos növekedéséhez. Ezért is felesleges a nagy súlyok használata, kisebbeket lehet, meg saját súlyodat. Valamint mivelhogy a csontjaid nagyrésze 18 éves korodig még fejlődésben van, van amelyik tovább is, a csigolyák van hogy 20 éves kor körül csontosodnak meg, de ez egyéntől eltérő. Ezért amíg ez nem történik meg, könnyen gerincferdülésed lehet, amivel később csak egy csomó gondod lesz. Szóval nagyjából ennyi.
2013. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És a növésben ugye nem állhatok meg?
2013. ápr. 3. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!