Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csinaltam par guggolast,...

Csinaltam par guggolast, kifaradtam es megmertem a vernyomasom (140/80 volt) nyugalmi allapotban (110-120/60-65) szokott lenni , mennyi kellene legyen az idealis sportolas utan (tehat nem pihensz es egybol megmered)?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

fölösleges méregetni főleg edzés után, nekem egy sportorvos mondta.

a mérvadó pl másnap felkelés után, akkor mennyi

egy cikkben olvastam h a felhúzásnál, guggolásnál a veszélyes értéket is eléri a vérnyomás és a szívterhelés a gyakorlatok végzése közben.

írták h nem ritka ekkor a 200as vérnyomás sem,

de ez elvileg elősegíti az értágítást, ami által a nyugalmi vérnyomás szép alacsony lesz!

2013. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valóban nincs értelme vérnyomást méregetni sportolás után. Legfeljebb a pulzusod az amit érdemes figyelni. Alapból 60-70 körül kell lennie nyugalmi állapotban és edzettségi szinttől függően közepes terhelésnél viszonylag gyorsan (1-2 perc) 120-140 környékén kell lennie, extrém terhelésnél pedig - mint mondjuk a guggolás is - akár felmehet 160-180 környékére. De ez mind edzettségi szinttől és testsúlytól is függ. Egy kövérebb ember sima sétától is akár 160 fölötti pulzust tud produkálni.
2013. ápr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és ahogy az első is írja, nálam is guggolás után (5-6x10 ismétlés 90kg-os csúcs szériával) 170 körül van a pulzus, de nem baj az, kell a karbantartás az érrendszernek. :)
2013. ápr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok,koszonom a valaszokat:)
2013. ápr. 4. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!