Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karate mellet érdemes eljárni...

Karate mellet érdemes eljárni boxolni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az a baj a karate edzésekkel, hogy általában kevés a bunyó. A mély állások vannak erőltetve és elég kötött mozgás. Bunyózni csak bunyózással lehet megtanulni. Thai-boxot kempóval érdemes párosítani. A karate-box párosítás nem biztos, hogy eredményes. A kung-funak van néhány ága ami a kínai box-al kevert és jól működik. A karaténeak a kyokushin változata talán ami kicsit bunyósabb és jó lehet a box mellé.
2013. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes.


Karatéról én sosem hiányoltam a bunyót, mert volt. Csak mivel apró kesztyű van, amiben nemigen akarja megütni az ember a másikat, főleg fejen nem, így nem alakul ki a megfelelő ütés, egy gát képződik gyakorlás során.


Másik problémák, hogy rögtön gyorsan kezdenek, és újabb dolgot tanul az ember: fájni fog. Hihetetlen hasznos dolog éveken át görcsös mozgást gyakorolni, hiszen az ember biztos nem tudja több év sparring nélkül, hogy ha megütik az fáj. Na ezért van az, hogy a karatésok a karate technikákat nem szokták (nem tudják) használni bunyó alatt, így gyakorlatilag olyan taktikát választanak mint egy boxoló. De a boxoló a kettős fedezéket, az ökölvívásra jellemző mozgást gyakorolja edzésről edzésre, míg a karatés számos ütést, rúgást, lábsöprést, formákat gyakorol. Ha ezeket nem tanulja meg ALKALMAZNI, akkor nem karate az amit csinál. Ez esetben nem az a kérdés, hogy karate mellett érdemes-e eljárni boxolni, hanem hogy box mellett kell-e karatézni?


Így a válasz már nem, ökölvívás mellett WingChunozni, TKD-zni, Wudangozni lehet, hogy ilyen irányokba is fejlődjön az ember, de nem megfelelően oktatott karate nem biztos, hogy kell az ökölvívás mellé. Magyarul, ha nem tanul meg rúgni valaki karate edzésen, akkor minek tanulja együtt ökölvívással? Ökölvíváson meg fogsz tanulni ütni, efelől ne legyen kétség, Karatéjon rúgni tanulnál meg, felkeményíthetnék az alkarodat, amivel jó kis meglepetéseket okozhatsz.. Ha ezeket nem tanítják, akkor kérdésessé válik az egész karate edzés értelme.

2013. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az lényeges kérdés, hogy mi a célod. Verseny, önvédelem, pénzkeresés, egészség, filozófia. A másik, hogy mire alkalmas a tested.

Én közel 100kg lettem az évek során. Nálam a combos, a könyék és a térdelés a "halálos". Nem sokan vannak akik kibírnák a rúgásom párna nélkül combra vagy lengőbordára.

Jó ha az ember tud rúgni.

2013. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, kyokushin karatéról van szó, és köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 5. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt tetudod. Szerintem boxolni eljárhatsz .. mert a zsákon tudod alkalmazni a karatén tanult ütéseid védekezéseidet, de boxolni már ne akarj megtanulni mert hidd el a kettőt nagyon összefogod keverni ! Boxban más az ütés mint a karatéban!
2013. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!