Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Depresszió legyőzésében miért...

Depresszió legyőzésében miért van olyan nagy szerepe a sportnak?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy az egyik legjobb dolog a depresszió legyőzésére. Pl. a futás az miért jó depi ellen? Mert én futás közben csak még jobban gondolkodok a zűrős gondokon.. nem értem..

2013. ápr. 6. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Intenzíven csináld, hogy ne legyen se időd, sem erőd az ilyesmiken gondolkodni. Ez nem csak futásra érvényes, hanem bármilyen sportra.
2013. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kemény sport (pl. testépítés) növeli a tesztoszteron szintet, hát így valahogy, igazából nem tudom, de a tesztoszteronnal van összefüggésben.
2013. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem segít, rengeteget sportolok, nagyobb társaságban és abban a két órában ki tudom zárni a gondjaimat. Meg is jegyzik általában, hogy edés után sokkal jobb rámnézni.
2013. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a testmozgás endorfint termel az agyban.
2013. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én általában nem szeretek futni, mert úgy gondolom, nőni fog a vádlim stb. és egyedül szoktam, és közben mindig elmerengek magamban az élet nagy dolgain..
2013. ápr. 6. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:
A futástól nem fog a vádlid fejlődni, főleg ha aerob edzésként futsz, ha kardióként akkor egy addig nem sportoló ember vádlia nőhet, de azért egy átlagembernek elég fejlett a vádlia ahhoz, hogy a futás már ne sarkallja növekedésre. Tehát fuss nyugodtan.
2013. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért mert nincs időd gondolkodni az egészen. Emellett ha valaki az egészet rendesen csinálja akkor "teremlődik némi boldogság hormon" ha lehet így mondani. És ez nem csak a futásra vonatkozik.


Ha járnál sportolni rendszeresn /nem úgy, hogy most van kedvem most nincs/ ezt értenéd.

Tudod ez akkor boldogít ha élvezed is azt.

2013. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Edzésnél boldogsághormonok szabadulnak fel a szervezetben!
2013. ápr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálam ennek pont az ellenkezője történik, ha sportolok csak szomorúbb leszek, hisz nem merek bármilyen sportba kezdeni, mert tesitanárom úgymond belém véste, hogy én semmiben nem vagyok jó.
2013. ápr. 7. 00:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Először az agyadat kapcsold át. Másrészt, ha tényleg rendesen futnál és edzenél bármit, nem gondolkodnál semmit. Nekem 25 km intenzív hegyibiciklizés után csak az van a fejemben, hogy milyen jó hogy ülök a kanapén és pihenek, nem pedig az hogy anyám miért fog veszekedni megint apával, meg hogy a legutóbbi töridolgozatom megint egyes lett és hogy ezért mit fogok kapni.
2013. ápr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!