Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Néhány testépítő hogyhogy...

Néhány testépítő hogyhogy alacsony CH párti? (többi lent)

Figyelt kérdés

Recepteket nézegettem a neten és észrevettem, hogy néhánynál, amiket külföldi testépítők sütnek/főznek, gyakran szerepel kókuszzsír, mogyoróvaj, olajos magvak stb. A receptek alján pedig kiemelve a "low carb" kifejezések.


Külföldön miért szeretik annyira a fehérje×zsír kombót? Nektek mi a véleményetek erről?

Ők edzés után nem is fogyasztanak dextrózt?



2013. ápr. 12. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen testépítőkre gondolsz?
2013. ápr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak 1-2 kondis emberkére :)
2013. ápr. 12. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Én is alacsony ch-n vagyok szinte egész évben, mert hízékony vagyok. Aki meg csak 5-6gxttkg-al tud tömegelni, annál ugye nincs gond ezzel, ott mehet egy raklap ch. Nekem elég 3-4gxttkg ch is és hízok, mint a disznó. Mondjuk nem is tartom testépítőnek magam, csak hibbgyúrósnak.:) Az sem mindegy, hogy éppen tömegeléskor vagy diéta elején megy az a kaja amit néztél.
2013. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Montez, ha a te ch beviteled alacsony, eszel helyette a fent említettekből? (kókuszzsír, mogyoróval, magvak és azokból készült lisztek?).


Illetve ha a sok ch a súlygyarapodásban segít, akkor a zsírnak mi a funkciója, miért használják előszeretettel a külföldi gyúrósok? (végre megfogalmaztam normálisan a kérdésem másik részét :D)

2013. ápr. 12. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Eszem kókuszzsírt és mogyorót is. Kell a zsír, mivel szükségesek a hormonális folyamatokhoz és a vitaminokhoz is (A,D,E, K). Megy lenmagolaj és halolaj is.
2013. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A kókuszzsír úgy tudom legnagyobb részében telítetlen zsírt tartalmaz. Miért nem megy zsírraktárba mégis?


Ha szénhidrát helyett több zsírt visz be valaki, (gondolok itt az omega6-ra(földimogyoró) és a telítetlenre), akkor annak milyen negatívumai vannak? Fejlődésbeli eredmények?

2013. ápr. 12. 15:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs hátránya, az is csak energiaforrás. Nálam az alacsony ch vált be. Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalni, hogy jobb a forma. Amúgy zsírt sem sokat eszem, nem kilószámra, nálam a fehérjebevitel magas egész évben.
2013. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most már értem, köszönöm :)


Még annyit szabad megkérdeznem, milyen arányban van nálad a fehérje-ch-zsír?

2013. ápr. 12. 15:25
 9/11 A kérdező kommentje:
Puszta kíváncsiságból, nem másolok rólad, vagy ilyesmi xDDD
2013. ápr. 12. 15:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a fehérje mindig megvan 3g xttkg, a ch tömegeléskor 3-4g xttkg, a zsír 1g xttkg.

Szálkásításkor csak a ch jön le 1-2gxttkg-ra és a zsír 0,5gxttkg-ra.

2013. ápr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!