Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés (Nem sok tömeg,...

Linkoln kérdése:

Tömegnövelés (Nem sok tömeg, csak azért fejlődés) mennyire nehéz ha étkezés elfogadható de nem 100%-os, magas ismétlésszámmal edzek (20kb) és még kardió is megy elég szép számmal?

Figyelt kérdés
Tehát egy 100%os étrendel, rendes alacsony ismétlésszámmal havi 1 kg nettó izom szedhető fel. Így kb mennyi lehet? Nem kell pontos adat, csak megközelítőleg.Fele? Negyede?
2013. ápr. 13. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Ezt kb-ra sem lehet megtippelni, mivel nagymértékben genetikafüggő. Van aki nem tökéletes étrenddel is hozza a majdnem 1kilót és van aki jó kajával sem épít 0,5kilót sem.

Ja, és a havi 1kg az csak az első évben játszik.:)

De minek megy kardió szép számmal nálad, ha tömegelsz?

Belefér heti pár, de sok kardió az pont nem kellene. És a 20-as ismétlésszám sem nyerő. Néha jó az, de rendszeresen nem lesz vele izomnövekedés.

2013. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljesítményt szeretnék növelni, futok versenyszerűen, ezért nem akarom otthagyni, gondoltam szintentartok. Heti 2 alkalommal. Magas ismétlésszám azért lenne jó mert az javítja a keringést is az adott izomcsoportban, ami nekem jól jönne. Atlétikázok is, amihez kell.


Szóval, kevés futás, és max heti 1 alkalommal ismételjek 20-akat?


Illetve az hogy genetikából sportos vagyok nem kizáró ok arra hogy genetikailag nagyon nehezen szedjek fel izmot?

2013. ápr. 13. 09:32
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Kalória pluszban kell lenned az izomnöveléshez. Tehát mehet heti pár futás, de akkor több kaja is kell. A 20-as ismétléssel inkább erőállóképességre edzel, ha izomnövelés is a cél, akkor érdemes betenni 8-12-es ismétlésszámú nagysúlyos edzést.
2013. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm a választ! Le vagyok nyűgözve... :) Erőállóképesség, az nem rossz. És még egy pillanatra, (Mentek a zöld kezek, hálás vagyok) az alatt hogy izomtömegnövelésre 8-12-es ismétlés kell, az még érthető hogy mondjuk 2 edzés kis ismétlésszámmal, de egy edzésen 20+?
2013. ápr. 13. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
úgy jó lesz, igen.
2013. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Amikor Montez mond valamit, olyan komfortosabb azt csinálni.. :D
2013. ápr. 13. 09:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezzel itt sokan nem értenek egyet, de köszi.:)
2013. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!