Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem kicsit amatör mód a...

Linkoln kérdése:

Nem kicsit amatör mód a 2g/testsúly kg fehérje? Azt értem alatta hogy csóri srác 60kiló,15kiló izma van kb, másik izomkolosszus meg 90kg de 50kg izom,120g,200g?

Figyelt kérdés

Az életbe nem eszik egy 60kilós srác 120grammot. De szerintem nem is kell neki annyi.

Nincs valami pontosabb mód? Rajtam sincs azért 50kiló izom. Nehezen jutok fehérjéhez. A napi 100-ast tudom tartani, de nem olyan könnyű. (Kb 25-30kg izmom van)


2013. ápr. 16. 20:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Monty, testsulyfontra vonatkozik az 1 gramm, kgra atszamolva megmarad a megszokott 2es ertek :D
2013. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Dogma, tőlem kérdezed? Azt hittem már nem megy a kötözködés, én sem tettem sok helyen veled. De ha akarod, akkor elmagyarázom.:)
2013. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Dogmatix91 ***** válasza:
Nem kérdeztem semmit :D szerintem félreolvastad a nevet :)
2013. ápr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, sorry.:)
2013. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem okoskodok, nem állítom, csak használom a fejem és kérdezek. Ez az oldal erre van. Hálás vagyok a válaszokért.

De van alapja annak amire alapoztam a kérdést.

A fehérje messze elsősoron az izmoknak kell. Az is igaz hogy kezdőnek több kell hisz többet épít. Meg nyílván nem 100%-os a beépülés/emésztés hatásfoka. Továbbá aminosavakra kell őket bontani és ha olyan kéne ami épp nincs akkor esélyes hogy keletkezik hulladék is. Nah meg regerenálásra is kell jó adag fehérje.

De akkor is maga a testsúlykilógrammra alapozás nem bölcs dolog, így hogy pont annyira jön ki nagyjából a szervezet szügséglete, mázlis. De reálisan hangzik az is hogy valami más alapján is lehetne számolni. De ha nincs ilyen, meg a 2g/tstskg pontos, legyen. Elfogadom. Nem vagyok testépítő, az meg hogy nem fogok sokat elérni nem csak ezen múlik. Jó a genetikám, és versenyző vagyok, nem testépítő.

2013. ápr. 17. 15:19
 16/16 anonim ***** válasza:

na ácsi, tegyük ezt a fehérjét rendbe:

Pici fehérjével nem lesz izom, mivel nem csak az izmokhoz kell fehérje:

A teljes hámréteged 25-30 naponta teljesen kicserélődik! Az azt jelenti, hogy havonta mintegy 3-6 kg-nyi új hámréteget kell a testednek előállítani! A hajad nő, a körmöd nő, a vörösvértestjeid a lépedben és a májadban szétesnek, amit folyamatosan újragyárt a csontvelőd, a fehérvérsejtjeid szintén folyamatos pusztulásban, ezzel együtt újraépülésben van, és még sorolhatnám. És kitaláljátok hogy ezt mind miből csinálja a szervezet? Igen fehérjéből! Ezen felül nagy fehérjetöbblet esetén a szervezet energiatermelésre is felhasználja a fehérjéket, tehát így nekiállni bármiféle számolásnak teljes tévút!!!

2013. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!